Payitaht Abdülhamid 23. Bölümüyle Ekrana Kilitledi

Cuma akşamları ekranların sevilen dizisi Payitaht Abdülhamid 3 Kasım'da TRT 1 ekranlarında yayınlanan 23. bölümüyle izleyenleri ekrana kilitledi. İşte 23. bölümde olanlar;

  • “Batı, elindeki her şeyi sömürdüğü milletlerden almıştır!” diyen Abdülhamid, Mahmud Paşa'ya güzel bir ders verir.
  • İngiliz sefirinin huzura gelip Osmanlı Devleti'nin yüklü miktarda İngiltere Kraliçesi'ne borcunun olduğunu söylemesi Abdülhamid'i şaşırtır. Ardından Abdülhamid hemen paşalarını toplayarak onlardan hesap sorar. "Biz saltanat sevdasıyla bu tahta oturmadık!” diyerek borcu saklayan paşalara göz dağı verir.
  • Parvus'un huzura gelip Abdülhamid'e Abdülkadir Efendi'nin elinde bulundurduğu hisselere talip çıktığını ve petrol şirketinin hisselerini Osmanlı'nın borcuna karşılık satılmasını talep eder. Abdülhamid de buna karşın “Biz vatan toprağıyla alakalı hiçbir şeyi satmayız!” diyerek net bir dille teklifi reddeder.
  • Abdülhamid, vatana hizmet edecek genç öğrencileri toplayarak "Dinin, dilin, ırzın, namusun, vatanın bekçisi olur musunuz?” diyerek vatan görevi sunar. Size para teklif edecekler, paranın esiri olmayın diyerek onlara nasihat eder.
  • Parvus, Abdülhamid'in yurtdışından getirdiği mühendisleri hedef almıştır. Onları yok etmek için tetikçisi Marco'ya bomba yüklü bir çanta verir ve Payitaht'a gelen trene yerleştirmesini ister.
  • Bidar Sultan, Abdülhamid'in saraya çağırdığı kadının kendisine rakip olacağını düşünerek Abdülhamid'in karşısına çıkar. Abdülhamid de kendisine gerçekleri anlatarak ona olan sevgisini güzel bir şiirle bir kez daha dile getirir.
  • İngiliz sefiri tekrar huzura gelerek Osmanlı'nın borcuna karşılık İstanbul ve İzmir'i 20 yıllığına kendilerine bırakmalarını ister. Abdülhamid “Ben bu tahtta oturduğum sürece istikbalde bizden toprak alamayacaksınız.” diyerek sert bir dille uyarır.
  • Borçların nasıl ödeneceğini Tahsin Paşa'yla istişare eden Abdülhamid, mutlaka bir yol bulmaları gerektiğini söyler.
  • Bölüm sonunda Murad'ın getirdiği ancak bomba yüklü mü yoksa mühendislerin çizimlerinin mi yer aldığını bilmediğimiz bavulu görürüz. Bavul Parvus'un Marco'ya verdiği bavulla aynıdır.

 

Payitaht Abdülhamid 24. bölümüyle 10 Kasım Cuma 20:00'de TRT1 ekranlarında! Fragmanı izlemek için tıklayın; 

'Vatanım Sensin'e şok suç duyurusu!

'Vatanım Sensin' dizisinin geçen haftaki bölümünde yer alan bir sahne ortalığı karıştırdı.

Hazal Kaya'nın annesinden duygusal paylaşım...

Ünlü oyuncu Hazal Kaya'nın avukat annesi Ayşegül Kaya'nın kanser hastası olduğu ortaya çıktı. İkilinin fotoğrafları tüm hastalara umut oldu.

'Kadın'da Selin Şekerci sürprizi!

Selin Şekerci'den "Kadın" dizisine sürpriz destek

Yüz Yüze Dizisi Yayından Kaldırıldı!

Show TV’de yeni başlayan Yüz Yüze dizisi, yayın günü olan geçtiğimiz Perşembe günü yayın akışından kaldırıldı. Yüz Yüze erken final yapıyor mu, bekleneni karşılamadığı için Yüz Yüze bitiyor mu? sorularını akıllara getirdi.

'Fatih’le tartıştı koltuğundan oldu!

Kenan İmirzalıoğlu, ‘Fatih’in yönetmeni Altan Dönmez ile set saati nedeniyle tartışınca dizinin yönetmeni Cevdet Mercan oldu.

SON EKLENEN VİDEOLAR

İsimsizler 23. Bölüm Fragmanı
Kadın 5. Bölüm Fragmanı
Bizim Hikaye 10. Bölüm Fragmanı
Siyah İnci 8. Bölüm Fragmanı
Yeni Gelin 25. Bölüm Fragmanı
Cennetin Gözyaşları 9. Bölüm Fragmanı