2000’lere Damga Vuran 10 Dizi – Nostalji

2320
2000'lere damga vuran 10 dizi

Hala 2000’li yılları düşününce bir “ah” çekiyorsanız. Bu yazı tam size göre ara ara televizyonda karşılaşınca hüzünlendiğimiz internetten açıp izleyince “ah keşke bitmeseydi” dediğiniz 2000’lere damga vuran 10 diziyle zaman tüneline doğru yola çıkmaya ne dersiniz?

1Asmalı Konak


İlk bölümü 2002 yılında yayımlanan dizi, bir dönemin en popüler dizisi oldu. Ağalık algısını ve Kapadokya’yı tüm Türkiye’ye tanıtan ilk dizi. Asmalı Konak’tan sonra birçok ağa dizisi yapılmasına rağmen hiçbir zaman bu dizinin verdiği tadı vermedi.

2Aşk-ı Memnu


Halid Ziya Uşaklıgil’in ölümsüz eseri olan Aşk-ı Memnu’nun ekrana aktarılması büyük yankı uyandırdı. Perşembe günleri seyircileri ekrana kitleyen Aşk-ı Memnu ihtiraslı hikayesi ve iyi oyuncu kadrosuyla birlikte bir zamanlara damgasını vurdu.

3Yaprak Dökümü


Ali Rıza Bey ve ailesinin hikayesini anlatan dizi belli bir dönemde çarşamba günleri tüm planlarımızı iptal ettirdi. Aile hayatı ve değerlerini gözler önüne seren dizi Fahriye Evcen ve Gökçe Bahadır gibi isimlerin ünlü olmasını sağladı.

4Hatırla Sevgili


Beren Saat’in çıtı pıtı halleriyle hayatımıza giriş yaptığı dizi olarak da bilinir. Ahmet ve Yasemin’in aşk hikayesinin etrafında şekillenip gerek 1950’li yılların Türkiye’sini anlatması gerekse de kurgusuyla hafızalara kazınan bir dizi oldu.

5Doktorlar

Doktorların yoğun hayatının içine biraz aşk da serpiştirilmiş ve izleyiciye sunulmuş bir dizi. Tekrarları bile o kadar fazla izlendi ki hepimiz bazı doktor terimlerini öğrenmiş olduk.

6Avrupa Yakası

Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi komedisi olarak hafızalarımıza kazındı. Gülse Birsel’in çok iyi işler yaptığının kanıtı oldu. Hümeyra’dan Gazanfer Özcan’a, Erol Günaydın’dan Hasibe Eren’e, Ata Demirer’den Sarp Apak’a kadar birçok ismin bulunduğu oyuncu kadrosuyla 2000’li yıllara damgasını vurdu.

7Ekmek Teknesi

Kuzguncuk’ta yaşayan bir ailenin sımsıcak hikayesi… Heredot Cevdet’in anlattığı hikayeler hala aklımıza usulca geliyor.

8Çocuklar Duymasın

2000’li yıllarda çoğu evde “Aman çocuklar duymasın. Haluk mutfağa” lafı dile pelesenk oldu. Hala ailevi bir sorun olduğu zaman mutfağa gidiyorsak bu dizi yüzünden.

9Kavak Yelleri

Dawson’s Creek adlı dizinin uyarlaması olarak  ekranlara geldi. Senelerce izleyicileri ekrana kitledi. Hayatımıza Pelin Karahan, Aslı Enver, İbrahim Kendirci’yi katan gençlik dizisi.

10Ezel

Ramiz Dayı, Eyşan gibi bir fenomen karakterlerin hayatımıza girmesini sağladı. Sürükleyici öyküsüyle ve şaşırtıcı sonuyla akıllara kazındı.

 

Sizin 2000’li yıllarda yayınlanan en sevdiğiniz dizi hangisiydi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.