4 Ayrı Karakter 4 ayrı Hikaye: Ufak Tefek Cinayetler Dizisi[İnceleme]

1271

Ufak Tefek Cinayetler dizisi, yayın hayatına başladığı günden itibaren televizyon dünyasına yeni bir soluk getiren bir yapım olarak karşımıza çıktı. Diziyi izleyen herkes hayatındaki her şeyi yavaş yavaş sorgulamaya başladı.Herkesin başına gelen hayatta karşılaştığımız olayları ekran karşısında görünce haliyle insanların çok kısa zaman için de gözdesi oldu.

Peki ya bu dizide siz hangi karaktere yakın hissediyorsunuz kendinizi?

4 ana karakter dördü de birbirinden farklı olarak karşımıza çıkıyor.Bazen bize tamamen ters köşe olarak gelse de dördü de 4 farklı şeyi temsil ediyor.Bazen kızıyoruz bazen seviyoruz ama hepsi de hayatımızdaki yerlerini almaya başladı bile.

1) Oya

Oya karakterleriyle başlayacak olursak. Oya olayların odak noktası olarak karşımıza çıkıyor. Bazen bu kadar da olmaz dedirtse de dizideki rengi beyaz olan tek kişi. Aslında bunu ev dekorasyonlarına bile yansımış şekilde karşımıza çıkıyor. Bilmem fark ettiniz mi ama dizide  Oya’nın evinin dış cephesi bile bembeyaz şekilde konumlandırılmıştır. Oya karakterinin başına gelenlerle birlikte aslında esas olaylar başlıyor. Oya her duruma karşı o kadar sakin bir tavır içerisindeki bazen insanlar bu kadar da olmaz napıyorsun dedirtiyor insana. Geçmişin de yaşadığı haksızlıklar aslında onun güçlü bir birey olarak karşımıza çıkmasını sağlayan en büyük faktör oluyor. Oya çok başarılı bir kadın doğum doktoru. Belki de bunun en önemli sebebi yaşadığı kötü olay sonucunda intihar etmesi ve bir daha çocuk sahibi olma ihtimalinin olmayışı. Oya iyiyi simgeleyen bir karakterdir. Bunun yanı sıra Oya’nın geçmişte yaşadığı olaylar psikolojisini derinden etkilediğini görüyoruz. Bu karakterin karanlık korkusu vs. gibi korkuları var.

  “Kiraz Mevsimi” ve Güzel Köylü”de Değişiklik!

2) Merve

Merve, dizinin en baskın karakteri olarak karşımıza çıkıyor. Merve istediklerine ulaşmak için bir an bile göz kırpmadan hareket edebilecek bir karakterde. Merve grubun ve Sarmaşık sitesinin ana kraliçesi. Her olayın içinden büyük bir ustalıkla sıyrılıyor. Karşısındakini etkilemek konusunda üstüne yok. Herkes ona resmen itaat ediyor. Merve gerçekten de uzun zamandır Türk filmlerinin salt kötüsü olarak karşımıza çıkıyor. Merve’nin entrika yapabilme ihtimali bile izleyicilerde heyecan oluşmasına neden oluyor. Kıvrak zekasıyla en olmayacak olaylardan bile sıyrılabiliyor.

3) Pelin

Pelin, nam-ı diğer Pelo, grubun en saplantılı karakteri. Pelin, tam olarak esas kızın yanındaki diğer kız olarak konumlandırılmış. Taylan’a saplantı derecesinde aşık. Pelin’in en dikkate şayan özelliği ise karakter olarak boğun eğici biri olmayı kabul edip güçlü olan kişinin yanına sığınması. Birinci olabilecekken bile durum değerlendirmesi yapamayıp ikinci karakter olmayı seçmesi gerçekten de bazen çok anlamsız olabiliyor.

4) Arzu

Arzu, dizinin en domestik karakteri olarak karşımıza çıkıyor. Grubun için de en erken evlenmiş bir nevi çok çabuk büyümüş ve anaç biri. Arzu kocası tarafından kendinden yaş olarak küçük olan biriyle aldatılıyor. Aldatıldıktan sonra değişen bir Arzu ile karşılaşıyoruz. Bu da aslında Arzu’nun da kendi ayaklarında durabilecek ve daha bambaşka bir karakter olduğunu gösteriyor. Baştan sona doğru birçok şekilde gördüğümüz Arzu, başta sıkıcı olarak karşımıza çıksa da dönüşümü çok şaşırtıcı bir düzeyde.

Öne Çıkan Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.