Gelmiş geçmiş en iyi Karadeniz dizilerinden biri olan Gülbeyaz. Klasik bir Romeo ve Juliet hikayesi olarak hayatımıza girse de gerek oyunculuğuyla gerekse de hissettirdiği duygularla unutulmazlar arasına girdi. Zaman zaman çok güldürüp kimi zaman  ise ağlattı.
Yıllar geçmesine rağmen Gülbeyaz diyince jenerik müziğini söylemeye başlıyorsanız işte bu yazı tam size göre.

1Bu yazıyı okurken bunu da dinleyin

2Nesiller boyu düşmanlardı…

Gülbeyaz’ın babaannesi  Beyaz nine ve Kadir’in dedesi Demir dedenin mutsuz sonla biten ilişkisinin sonunda aileleri düşman olmuşlardı. Yıllar boyunca düşman olarak büyüyen iki ailenin çocukları düşman olarak büyümüşlerdi.

3İstanbul’a taşınmaları ve maddi zorluklar çekmeleri onları yakınlaştırdı…

İstanbul’a taşınmalarıyla birlikte iki ailenin buzları erimeye başladı. İki ailenin arasındaki sürtüşmeli ama bir türlü bitmeyen dinamik İstanbul’da da devam etti ve tıpkı dedeleri gibi Gülbeyaz ve Kadir’i de aşk sarmalamaya başladı.

4Zıt kutuplar

Kadir ve Gülbeyaz iki farklı mizaçtılar. Onların arasındaki tatlı sürtüşmeler uzun zaman boyunca elimizde çekirdek tabağı onları izlemememizi sağladı. Hadi artık kavuşun dediğimiz zaman ayrıldılar. İnat uğruna  hayatlarına başka insanlar aldılar.

5Büyüklerin kaderini yaşamaktan son anda kurtuldular

Hatırlarsanız Gülbeyaz tam nikah masasından evlenecekken vazgeçmişti. Bunda babaannesi Beyaz ninenin de parmağı yok sayılmaz. Kadir ile Gülbeyaz’ın o sahnedeki bakışması ve Kadir’in biletini yırtması üzerine her şeye yeniden başladılar.

6Zorluklar peşini bırakmadı

Bu ikilinin peşini zorluklar bir türlü bırakmadı. Düşman aileler, takıntılı eski sevgililer, maddi zorluklar…
Her şeye rağmen birbirlerine kenetlenen ve aşkın gücünü gösteren bir dizi oldu.

7Bonus :

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.