6. Boğaziçi Film Festivali Ulusal Yarışma ve Bosphorus Film Lab Başvuruları Başladı…

Boğaziçi Film Festivali

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği, festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması ve Bosphorus Film Lab başvuruları 17 Ağustos’ta sona erecek.

En İyi Filme 100.000 TL Ödül

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kapsamında “En İyi Film” seçilen eser, 100.000 TL para ödülü alırken yarışmada ayrıca, “En İyi Yönetmen”, “En İyi Erkek Oyuncu” , “En İyi Kadın Oyuncu”, “En İyi Senaryo” dalları ile, “En İyi Görüntü Yönetmeni” ve “En İyi Kurgu” dallarında da ödüller verilecek.

TRT’nin kurumsal iş ortağı olduğu Bosphorus Film Lab bölümünde ise “Pitching” kategorisinde yarışan bir proje “TRT Ortak Yapım Ödülü”nü alırken, “Work in Progress” kategorisinden bir proje de 25 bin lira değerindeki “Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü”nü kazanacak.

“Kurmaca” ve “Belgesel” olmak üzere iki farklı kategoride filmlerin başvurabildiği Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması’nda, animasyon ve deneysel türündeki filmler “Kurmaca” kategorisinde değerlendirilmek üzere kabul edilecek.

Ahmet Uluçay Kısa Film Büyük Ödülü 25.000 TL

Bu bölümde “En İyi Ulusal Kısa Film” ve “En İyi Kısa Belgesel Film” 10 bin lira para ödülü alacak, yarışmaya seçilen kısa filmlerin tamamı 25 bin lira değerindeki “Ahmet Uluçay Büyük Ödülü” için de yarışabilecek.

6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali kapsamında ayrıca, “Dünya Sineması Seçkisi”, “Kısa Film ve Animasyon Seçkileri”, özel gösterim bölümleri, belgesel gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları ve sergiler sinemaseverlerle buluşacak.

Yarışma yönetmeliklerine ve başvuru şekline “www.bogazicifilmfestivali.com” üzerinden ulaşılabilen festival, bu yıl başvurularını “Eventival” adlı site üzerinden online olarak kabul edecek.

Yeni bölümler ve önemli konukların olacağı festival, 26 Ekim-3 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.