8 Maddede Tekrar Yayınlanmaya Başlayan Güneşi Beklerken Dizisi

Sevdiğimiz dizileri unutamayız. Karakterlerini hep o halleriyle hatırlamak isteriz. Evde canımız mı sıkıldı, hemen açarız en sevdiğimiz dizinin en unutamadığımız bölümünü izleriz. Hep ilk izlerken hissettiğimiz heyecanlarımız ve duygularımız gelir aklımıza hüzünleniriz, seviniriz. Biz de en sevdiklerimizden biri olan Güneşi Beklerken dizisi hatırlayalım istedik:

1Yine, yeni, yeniden…

Tam bir sene sürdü. Temmuz 2013’te başladı ve yine bir sene sonra Temmuz’da veda etti. Çok sevildi, hala seviliyor. Üzerinden kaç sene geçti hala dizinin aşkları ve replikleri konuşuluyor. Güneşi Beklerken dizisi sevenleri için müjde tekrar bölümleri ile geri dönüyor.

2ZeyKer…

Aşkları çok sevildi demiştik. Zeyker(Zeynep-Kerem) aşkı hala unutulmazlar arasında. Bu aşkı unutulmaz kılan ise ZeyKer’in yaşadığı dialoglardı. Danslar mı etmediler, en sert itiraflar mı söylenmedi! Ama bu aşkı ölümsüz yapan yakışıklı ve güzel başrollerdi.

3Kerem Bursin

Erkek başrol oyuncusu Kerem Bursin’le bu dizi tanıştırdı bizi. Onun gibi seven bir liseli tanımadık o diziden sonra. Her kelimesini kendine has bir ‘cool’lukla söylerken ne aşk cümleleri ne itiraflar duyduk Kerem’den. Güneşi Beklerken’de oynayan Kerem Bursin’i silemiyoruz hafızalarımızdan. Hep o liseli Kerem!

4Terapi

Bir de Zeynep var. Her sinirlendiğinde Kerem’e sırtını çevirip, Kerem’in tek cümlesiyle kikirdemesiyle tanıdık onu. Dizinin güzel oyuncusunu her bölümde daha çok görmek istedik. Kerem’in Zeynep’e terapi sahnesindeki sevimlilikleri bizi diziye daha çok bağladı.

5Harika bir görüntü yönetmeni…

Sadece oyuncularını övmek yetmez. Harika görüntüleri ile yönetmen ve görüntü yönetmenlerini de tebrik etmek ve ilk 25 bölümdeki görüntüleri dizi bitene kadar her bölümde görmek isterdik teessüfünü de belirtmek isteriz.

6Senaryosu bitti…

Tek üzüntümüz senaristlerinin değişmesi nedeniyle dizinin bir sezonda final yapmasıydı. Keşke hem oyuncuları hem de yönetmenleri güçlü olan dizinin senaryosu devam etseydi. Ne diyelim nasip kısmet!

7Final Sahnesi

Dizinin unutulmaz bir sahnesinden bahsetmeden geçemeyiz. Dizinin final sahnesi gerçekten ilginç bir şekilde kurgulanmıştı. Zeynep ve Kerem ilk öpüştükleri yerden havuza atlayarak romantik bir final sahnesinin başlangıcını yaptılar.

8Bir de Bonusumuz var:

Dizi tarihinde yaşanan en ilginç öpüşme sahnesi diyebiliriz. « Melis kes sesini ve öp beni” diyen Aksel ise bu sahnenin başrolünde.

Tekrar bölümlerini izlemek için!

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.