Akdeniz’den Esen Oyunculuk Rüzgarı : Mehmet Ozan Dolunay

İlk bölümüyle kendisine olan hayranlığımızı daha da artıran  Mehmet Ozan Dolunay ,Darısı Başımıza’nın Ozan karakteriyle beraber ekranlara tekrardan merhaba dedi. Şimdilerde daha sık ekranlarda göreceğimiz Mehmet Ozan Dolunay’ı hep beraber daha yakından tanımaya ne dersiniz?

1Antalyalı

Mehmet Ozan Dolunay, 17 Şubat 1991 yılında Antalya’da dünyaya merhaba diyor. Akdeniz ikliminden mi desek  yoksa  Kova burcu olmasından mı bilemedim Mehmet Ozan Dolunay’ın insana enerji veren bir yanı var.

2Bonus:

Kova burcu olan Mehmet Ozan Dolunay’ın sempatik tavırlarının nereden geldiğini tahmin etmek çok da zor olmuyor.

3Liseyi Amerika’da okumuş

Aslen Antalyalı olan oyuncu ilköğretim hayatını Antalya’da geçirirken  lise hayatını Amerika’da geçirmiştir. Amerika’da geçirdiği zaman boyunca dil becerilerini de geliştiren oyuncu. Çok iyi derecede İngilizce biliyor. Fiziksel yapısı itibariyle de yabancılara benzeyen oyuncu ileri zamanlarda da yurtdışına açılacağa benziyor…

4Ailesinin isteği üzerine mühendis oluyor

Ailesinin isteği üzerine Koç Üniversitesi  Makine Mühendisliği bölümüne girmiştir. İlk zamanlar kendisine de mantıklı gibi gelen mühendislik bir süre sonra hiç ona bir şey olmadığını fark etmiştir.

5Oyunculuk hevesi mesleğine dönüşmüş

Mühendislik bölümünü okumaya devam ederken bir türlü içindeki  oyuncu olma hevesi durmamış bir süre sonra da oyunculuk üzerine eğitimler almaya başlamış. Her ne kadar mühendislik bölümünü bitirse de aklında olanı yapıyor ve oyuncu oluyor.

6Kim Milyon Olmak İster? yarışmasıyla hayatı değişmiş

Her insanın hayatının bir dönüm noktası vardır ya Mehmet Ozan Dolunay’ınki de muhtemelen Kim Milyoner Olmak  İster ?adlı yarışmaya katılmasıyla birlikte oluyor. Bu yarışmadan hiç de azımsanmayacak olan 125 000 TL alıyor. Kendine has sempatik tavırları ve yakışıklılığıyla birçok yapım şirketinin dikkatini çeken Dolunay’ın yıldızı parlamaya başlıyor.

  Yüksek Sosyete 26. Bölüm Fragmanı

7Adım Adım oyunculuğa

2013 yılında Craft Oyunculuk Atölyesi’nde oyunculuk eğitimine başlıyor. 2 yıllık oyunculuk eğitimi sonrasında da  Patos reklamıyla ekranlara merhaba dedi. Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizisiyle oyunculuk kariyerine adım adım giriş yaptı.

8Tatlı Küçük Yalancılar dizisiyle bir taşla iki kuş vurdu…

Tatlı Küçük Yalancılar, Mehmet Ozan Dolunay dizisi kariyerinin ilk adımı olmasının yanı sıra aşkı da bulduğu bir dizi oldu. Dizideki partneri Melisa Şenolsun’la gerçek hayatta da aşk yaşamaya başlayan Dolunay tabiri caizse bir taşla iki kuş vurdu hem mutluluğu hem de kariyerindeki ilk sıçramayı yapmış oldu.

9İlk başrolü

Tatlı Küçük Yalancılar dizisi bittikten sonra hemen ardından Oyunbozan adlı bir diziyle ekrana geldi bu dizi beklenilen ilgiyi görmeyince yayından kaldırıldı. Hemen ardından Yüksek Sosyete adlı dizide başrolü kaptı. Mert karakteriyle sosyetik bir ailenin tek varisi rolüyle fan kitlesini daha da genişletti.

10Ekranlara hızlı dönüşü

26 yaşındayken oynadığı  Lise Devriyesi adlı dizisiyle ekrana gelen Mehmet Ozan Dolunay, şimdilerde ise Darısı Başımıza adlı dizide Ozan karakteriyle ekrana geliyor.

11Bonus:

Hala Craft  Tiyatro’da  sahnelenen Killology oyunuyla  ilk kez sahneye çıkan Ozan Dolunay, Üstün Akmen Ödülleri En İyi Genç Yetenek ödünü kazanmış ve Afife Jale Ödülleri’ dalında aday gösterilmiş.

Öne Çıkan Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.