Altın Koza’da Heyecan Başlıyor!

315

 

 
 
Sinemanın yıldızlarını Adana'da buluşturan 19. Altın Koza Film Festivali'nin açılış töreni, bu akşam saat 20.00'de kırmızı halı ile başlayacak. A Haber'den canlı yayınlanacak törende, Perihan Savaş ve Ediz Hun ile yapımcı Abdurrahman Keskiner'e 'Yaşam Boyu Onur Ödülü' sunulacak. 23 Eylül'e dek sürecek festivalin yarışma bölümünde 14 film jüri önüne çıkacak. Kazananın 22 Eylül'de belli olacağı yarışmada büyük ödül 350 bin lira. Ferzan Özpetek'in başkan olduğu jüride, Nejat İşler, Nurgül Yeşilçay, görüntü yönetmeni Eyüp Boz, müzisyen Hasan Saltık, öğretim üyesi Hülya Uğur Tanrıöver ve yapımcı Zeynep Özbatur Atakan var. 
 
KOSTÜMLERİ SERGİLENECEK 
Festivalin 'Dünya Sineması' bölümünde Avusturyalı yönetmen Michael Haneke'nin Altın Palmiye'li filmi 'Aşk' ve İranlı Abbas Kiarostami'nin Cannes'da yarışan 'Like Someone in Love' filmlerinin Türkiye prömiyerleri yapılacak. Festivalin onur konuğu Türkan Şoray olacak. Şoray'ın filmlerinden oluşan özel bir seçki sunulacak, filmlerinde giydiği kostümlerin yer aldığı bir sergi düzenlenecek. 'Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü' de ünlü aktrise adanacak. 
 
FATİH AKIN DA KATILACAK
Bugünkü açılış töreninde, ünlü yönetmen Fatih Akın'ın 'Cennetteki Çöplük' isimli belgeselinin Türkiye prömiyeri yapılacak, gösterime Fatih Akın da katılacak. Akın'ın baba memleketi Trabzon'un Çamburnu ilçesinde çektiği belgesel, burada yaşanan çevre felaketine dikkat çekiyor.
 
14 FİLM YARIŞIYOR
Ana Dilim Nerede? / Veli Kahraman 
Araf / Yeşim Ustaoğlu 
Ateşin Düştüğü Yer / İsmail Güneş 
Aziz Ayşe / Elfe Uluç 
Babamın Sesi / Orhan Eskiköy & Zeynel Doğan 
Devir / Derviş Zaim 
Gözetleme Kulesi / Pelin Esmer 
Lal Gece / Reis Çelik 
Rüzgarlar / Selim Evci 
Siirt'in Sırrı / İnan Temelkuran & Kristen Stevens 
Şimdiki Zaman / Belmin Söylemez 
Yabancı / Filiz Alpgezmen
Yeraltı / Zeki Demirkubuz 
Yük / Erden Kıral
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.