Altın Palmiye Ödüllü “Parazit”ten yeni fragman geldi!

157

Bong- Joon Ho imzalı, Altın Palmiye ödüllü “Parazit” filminden yeni fragman geldi.

Altın Palmiye ödülü kazanan Parazit filminden yeni bir fragman yayınlandı. “Cinayet Günlüğü”, “Yaratık” ve “Snowpiercer” gibi başarılı filmlerle tanınan ve son olarak 2017 yılında Netflix yapımı “Okja” ile karşımıza çıkan Güney Koreli yönetmen Bong Joon Ho’nun yönetmen koltuğunda oturduğu “Parazit”, Prömiyerini gerçekleştirdiği 72. Cannes Film Festivali’nden Altın Palmiye ile ayrılmıştı.

Senaryosunu yönetmen ile birlikte Kim Dae-hwan ve Han Jin Won ikilisinin kaleme aldığı film, birbirinden kişilik olarak tamamen farklı olan iki aileyi konu ediniyor. Filmin oyuncu kadrosunda Song Kang-Ho, Sun-kyun Lee, Woo-sik Choi ve Hye Jin Jang gibi isimler yer alıyor.

Gerilim filminin konusu; Park Ailesi’yle tanışın: soyla gelen servetin klasik bir tablosu. Diğer yanda ise Kim Ailesi, sokak zekası bakımından zengin ama başka hiçbir zenginliğe sahip değil. Şans veya kader olsun, bu iki ev halkı bir şekilde bir araya gelir ve Kim ailesi altın bir fırsatın varlığını hemen sezer. Kolej çağındaki Ki-woo tarafından manipülasyon konusunda yetiştirilen Kim çocukları, öğretmen ve sanat terapisti görevleriyle kendilerini Park ailesinin arasına çabucak yerleştirir. Kim’ler “vazgeçilmez” lüks hizmetler sunarken, Parklar ise habersizce evlerindeki her şeyi Kim ailesine kaybetmektedir. Ancak kısa sürede bu düzen bir tehditle karşılaşır. Asalak bir misafir Kim ailesinin yeni keşfettikleri konforu tehdit eder hale geldiğinde, vahşi ve zorlayıcı bir üstünlük mücadelesi patlak verir. Bu mücadele Kim ve Park aileleri arasındaki kırılgan ekosistemi yıkmakla tehdit etmektedir…

Karanlık ve acıklı “Parazit” filmi, oyununun tüm kontrollerini elinde bulunduran modern bir ustanın izlerini taşıyor. Ödüllü gerilim filmi “Parazit” ülkemizde 1 Kasım 2019 tarihinde seyircilerin karşısına çıkacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.