“Altın Portakal”da Kavga Devam Ediyor

289

 

 
 
Hülya Avşar’ın ekim ayında düzenlenecek olan Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Başkanı seçilmesinin yankıları sürüyor. Avşar, önceki gün Milliyet’e jüri üyeleri belirlenirken kendisinin de katkısı olduğunu söyleyerek sevincini “Evet jüri oluşumunda katkım var. Jürideki isimlerden son derece mutluyum” sözleriyle paylaşmıştı ama önce Levent Kırca “Hülya Avşar’ın kültürü o festivalde jüri başkanlığı için yetersiz. O varsa ben yokum” diye çekildi. Ardından da Hülya Avşar ile geçmişte “İki Genç Kız” filmini çeken ünlü yönetmen Kutluğ Ataman jüride olmayacağını açıkladı. Ancak Altın Portakal yerine Erzincan Film Festivali’ni seçtiğini belirten Ataman, çekilme kararının “O benim canım” dediği Avşar’la bir ilgisinin olmadığını belirtti ve ekledi:
 
 
“Hülya Avşar’ın jüri üyeliğini eleştirmek, geri kalmış ülkenin cahil aydın snobizminden başka bir şey değildir!”
Festival yönetiminin Ata Demirer ile Gülse Birsel’e de jüri üyeliği teklifi yapıldığı öğrenildi. Ancak her iki ismin de Hülya Avşar’ın adını duydukları için vazgeçtikleri iddia edildi. Teklif aldığını doğrulayan Gülse Birsel, “Teklif aldım ama 8 günümü Antalya’da geçirmem demek bir haftaYalan Dünya dizisinin ekrana gelmemesi demekti. Sadece bu nedenle kabul edemedim” dedi.
 
‘Levent abi antropozda’
Sümer Tilmaç, “Levent abi sanırım antropozda. Yoksa Hülya Avşar’ın jüri başkanı olmasından niye rahatsız oluyor anlamıyorum. Başkanlık sembolik bir şey. Önemli olan festivalin yapıyor olması. Ayrıca bildiğim kadarıyla Levent abi biz Son filmini çekerken Hülya Avşar’a da bir film teklifinde de bulunmuştu. Kendisini de festivale öneren de benim. Böyle konuşmasına üzüldüm” diye konuştu.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.