“Argo” En İyi Film Seçildi

440

 

 
 
 
Sinema dünyasının en prestijli ödülleri Oscar'lar, ABD'nin Los Angeles kentindeki Dolby Tiyatrosu’nda sahiplerini buldu.
George Clooney, Nicole Kidman, Naomi Watts, Charlize Theron, Halle Berry, Hugh Jackman, Ben Affleck, Jennifer Lawrence, Amy Adams, Catherine Zeta-Jones, Salma Hayek gibi birçok yıldızın şıklık yarışına girdiği törenin sunuculuğunu Seth MacFarlane yaptı.
 
 MICHELLE OBAMA AÇIKLADI
Yılın bütün ödüllerini toplayan “Argo”, gecenin kazananı oldu. En İyi Film seçilen Ben Affleck imzalı film, En İyi Uyarlama Senaryo ve En İyi Kurgu ödüllerini de kazandı. “Argo”nun En İyi Film ödülünü kazandığını Beyaz Saray'dan bağlanan Michelle Obama duyurdu.
 
Merakla beklenen kategorilerden En İyi Yönetmen ödülünü ise “Life of Pi” ile Ang Lee kazandı. Oyuncu kategorilerinde ise beklendiği gibi En İyi Kadın Oyuncu Jennifer Lawrence, En İyi Erkek Oyuncu Daniel Day-Lewis seçildi.
 
BEKLENEN ÖDÜLLER
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar'ı “Django Unchaiened” ile Christoph Waltz'un, En Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar'ı ise “Sefiller”deki rolüyle Anna Hathaway'in oldu.
 
5 dalda aday olan Michael Haneke imzalı “Amour” ise sadece Yabancı Film kategorisinde ödüle ulaştı.
 
En İyi Orijinal Senaryo Oscar'ını “Django Unchained” ile Quentin Tarantino, Uyarlama Senaryo Oscar'ını ise “Argo” ile ile Chris Terrio kazandı.
 
Gecede Bond'un 50. yılı nedeniyle sahne alan Adele, En İyi Şarkı Oscar'ının da sahibi oldu.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.