Arzum Onan İlk Heykel Sergisini Açtı

682
Açılışa Onan’ın eşi Mehmet Aslantuğ, Azra Akın, Bennu Yıldırımlar, Hande Kazanova, Songül Öden, Kerem Alışık ve Selçuk Yöntem’in de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı. 700 ila 25 bin lira arasındaki eserler içinden Selçuk Yöntem, Songül Öden, Kerem Alışık ve Oktay Kaynarca birer heykel aldı. Eserlerden birini de sanatçının eşi Mehmet Aslantuğ satın aldı.
 
Onan, heykellerin 9 yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu ve bir isim koymadığını alacak kişinin bu çalışmaları isimlendirmesinin daha anlamlı olduğunu belirtti. Onan “Bu dokuz yıl içerisinde kızdığım ve küstüğüm ve bu nedenle yarım bıraktığım heykel çalışmalarım da oldu. Onları da görebileceksiniz” dedi.
 
Eşi tarafından da bir heykel satın alındığı kendisine söylenen Onan, “Bütün eserlerim onundur, sağolsun” diye konuştu. Eserlerine herhangi bir fiyat biçmediğini de dile getiren Onan, “Ben işin ticaret kısmıyla pek ilgilenmiyorum. Bu tür çalışmaların manevi duygusu daha ön sırada benim için” açıklamasını yaptı. 45 eserin yer aldığı heykel sergisi, 28 Aralık’a kadar ziyaret edilebilecek.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.