Aşk-ı Memnu romanı, Romanya’da dizi oluyor

1223

Aşk-ı Memnu romanından uyarlanan ‘Fructul Oprit’ adlı diziyle Ocak 2018’de Romanya’nın en çok izlenen ikinci kanalı olan Antenna 1’de yayınlanacak.

Romanya’nın en çok izlenen ikinci kanalı Antenna 1’de ‘Fructul Oprit’ ismiyle ülke diline ve kültürüne uygun olarak yazılıp çekilecek olan dizinin yönetmeni Ruxandra Ion, senaristleri Simona Macovei ve Radu Grigore gibi tüm oyuncular Romanyalı olacak.

Romanya’da TV kanallarında moda olan komedi dizileri ortalama 45 dakika olurken, ‘Fructul Oprit’ içerik ve süre olarak, diğer çalışmalardan biraz daha farklı olacağı görünüyor.

Çekimleri Romanya’da başlayan dizinin bazı sahneleri İstanbul’da yapıldı. Çünkü senaryo gereği, hasta olan başrol oyuncularından biri, tedavi için Türkiye’ye getirildi. Dizinin yönetmeni Ruxandra Ion, İstanbul’daki çekimlerle ilgili, “Bu şehir muhteşem güzellikler sunan doğal bir set ortamı. Her şeyi ilham verici. ’Aşk-ı Memnu’nun geçtiği yalılardan birinde çalışmak, heyecan verici” dedi. Aşk-ı Memnu’da Adnan Bey olarak izlediğimiz rolün Rumen versiyonunu ülkenin önemli aktörlerinden Adrian Titieni canlandıracak. Bihter, Michaela Prosan’a, Behlül ise genç yetenek Petru Octavian’a kısmet oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.