”Ayrılık Haberlerine Cevap Vermeyeceğim”

597

"ARTIK UYKU YOK, SOSYAL HAYAT SIFIR"

“Bir Günah Gibi” dizisinde Enver’i canlandırıyorsunuz. Enteresan bir karakter…

– Enver, çok sert ve güçlü bir adam… Biraz da “poker face” durumu var. Birinin suratına gülse bile aslında hakkında kötü şeyler düşünme ihtimali yüksek. Aynı zamanda çapkın… Herkese sahip olmak, herkesin üzerinde otorite kurmak istiyor. Daha önce hiç buna benzer bir tip oynamamıştım.

Bu projeyi sizin açınızdan cazip kılan, dönem işi olması mıydı?

– Projenin genel olarak iyi olmasıydı… Dizideki aile ilişkileri çok kuvvetli. Aile içindeki psikolojik savaşlar çok fazla. Çıkar çatışmaları var. Bir de her projede farklı bir karakter yaratayım derdindeyim. Hep aynı şeyi oynamaktan sıkılıyorum.

Rolünüz gereği tango öğrenmişsiniz. Dersler devam ediyor mu?

– Fırsat buldukça hocamı arıyorum ama çekimler başladığı için eskisi kadar zamanım olmuyor. Arka arkaya üç gün 21 saat çekim yaptık, düşünün. Uyku yok, sosyal hayat sıfır.

ÖPÜŞME SAHNESİNİN NEDEN KESİLDİĞİNİ ANLAYAMADIM

Dönem işleri bıçak sırtı işler oluyor. Hata affetmiyor. Eleştiriler de acımasız oluyor. Bu konuda ne diyeceksiniz?

– Öncelikle şunu söyleyeyim; dizimizin bir tarih danışmanı var. Bunu yanlış haberler çıktığı için özellikle vurgulamak istedim. Çünkü insanlar hiç araştırmadan dizide hata bulmaya çalışıyor. Bir iki ufak tefek hata olabilir ama majör hatalar yok. Pera Palas’ta, Mısır Apartmanı’nda, Büyük Londra Oteli’nde çekimler yapıldı. Galata’da da çalışıyoruz. ıç mekan çekimleri ise Maltepe Üniversitesi’nde hazırlanan platoda sürüyor.

Senaryo size gelmeden önce, 1940’lara dair bilginiz var mıydı?

– Ben ekonometri okudum. Siyasal bilgiler dersi de aldım. Tarihi bilgim var. O yüzden bu dönemi biliyordum.

Zeynep Aydemir’le oynadığınız deniz sahnesi gösterilmedi. Bunun nedeni size söylendi mi?

– O dönem terör sebebiyle acımız büyüktü, belki o yüzden kesmişlerdir. Aslında güzel sahneydi. Hava sıcaklığı 12 dereceyken elbiselerle denize girdik ve o sahne gözükmedi. Oysa gözükmesi gerekiyordu çünkü biz o sahne sonunda öpüşüyoruz ve bu adamın balayının ilk gecesinde karısıyla değil başka bir kadınla olduğunu o sahne gösteriyordu. Ben bu sansürün sebebini anlayamadım açıkçası.

AYRILIK HABERLERİNE CEVAP VERMEYECEĞİM

Çekimlerin çok uzun sürdüğünden söz ettiniz. Ailenize ayıracak zaman kalmıyordur hiç…

– Maalesef… Oğlum işe gitmemi istemiyor artık zaten… “Nefret ediyorum işten. Benim yeterince oyuncağım var baba, gitme işe” diyor. Bu çalışma saatlerinin bir kurala oturtulması lazım.

Son olarak bir şey sormak istiyorum; eşiniz Sema şimşek’le ayrılma kararı aldığınız doğru mu?

– Bunu hiç sorma bana. O konuda konuşmak istemiyorum. Özel hayat, dediğimiz gibi özel kalmalı. Bir sürü haber çıkıyor, artık her habere cevap verecek durumumuz olmuyor.

Hürriyet – Kelebek
Gülbahar KARAKUŞ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.