Baba Nerdesin Kayboldum’a ödül yağmuru

666

Savaşçı dizisinin başrol oyucularından olan Yıldız Çağrı Atiksoy’un oynadığı “Baba Nerdesin Kayboldum” filmi, katıldığı film festivallerinden ödüllerle dönüyor.

Türkiye’de henüz vizyona girmemiş olan “Baba Nerdesin Kayboldum” filmi Milano Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu adayı Yıldız Çağrı Atiksoy, performansıyla eleştirmenlerden de büyük övgü topladı.

Yıldız Çağrı Atiksoy’un başrollerini Baran Akbulut ve Bestemsu Özdemir ile paylaştığı, Ahmet Karaman’ın yönetmenliğini üstlendiği “Baba Nerdesin Kayboldum” filmi yurt dışında katıldığı festivallerde adaylıklar ve ödüllerle karşılanıyor. Ahmet Karaman’ın ilk uzun metrajlı filmi olan Baba Nerdesin Kayboldum, Türkiye’de vizyona girmeden önce Avrupa ve Amerika’daki film festivallerinde öne çıkarken, güzel oyuncu Yıldız Çağrı Atiksoy da başarılı performansıyla kendinden söz ettiriyor.

Yıldız Çağrı Atiksoy; Hollywood Weekly Magazine Film Festivali’nde En İyi Yönetmen, Londra Bağımsız Film Festivali ve European Cinematography Ödülleri’nde En İyi Film, Los Angeles Bağımsız Film Festivali Ödülleri’nde En İyi Yabancı Film ödüllerini kazanan Baba Nerdesin Kayboldum filminde İzmirli genç bir kadın olan Oya karakterine hayat veriyor. Geçtiğimiz gün düzenlenen Milan International Filmmaker Festival of World Cinema’da En İyi Kadın Oyuncu adayları arasına giren Atiksoy, çekimleri İzmir’de gerçekleştirilen film için “Yaptığınız işin uluslararası arenada yarışıyor olması büyük bir mutluluk. Bir İzmirli olarak memleketimde film çekmenin yeri ayrı” diyor.

Film Hakkında;

Uzun süredir çalıştığı sinema sektöründe umduğunu bulamamış, babasının ölümünün ardından memleketi İzmir’e dönmüş olan Aşkın’ın (Baran Akbulut) yıllar önce reddettiği aile hayatının tam ortasına düşüşünü anlatıyor. Aşkın eski ve yeni hayatı arasında iyice sıkışmışken, İstanbul’da bir süre birlikte çalıştığı Oya (Yıldız Çağrı Atiksoy) ile karşılaşır, dostane yakınlık kısa sürede aşka dönüşse de yolunda gitmeyen bir şeyler vardır. Aşkın, giderek daralan çemberin içinde ailesi, dostu Ali’nin sıkıntıları ve onu değiştirmeyi görev edinmiş Oya arasında yeni bir hayat peşinde koşmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.