Başlasa da Yeniden İzlesek Dediğimiz: 8 Maddede “Süper Baba” Dizisi

1556
süper baba dizisi

Başlasa da Yeniden İzlesek Dediğimiz: 8 Maddede Süper Baba Dizisi

Hiç büyümeyecek sandığımız erkeklerin o inanılmaz duyguyu tatmasıyla birlikte devleştiğini gördüğümüz gündür çocuğunun olduğu gün, artık hayat onlara yeni ve sonsuz bir sıfat bahşetmiştir ‘’BABALIK’’. Her zaman arkamızda duran bu inanılmaz güç için bir çok yakıştırma yapılmıştır.

90’lı yıllarda başlayan yıllar boyunca severek izlediğimiz dizi Süper Baba… Hala ara ara açıp bitmesin diye azar azar izlediğimiz unutulmaz dizi Süper Baba’yı sizlere ufak ufak hatırlatmak istedik.

1İlk öğüt…

Süper Baba’dan öğrendiğimiz en önemli şey ilk olarak ne olursa olsun çocuklarının arkasında dağ gibi duran bir baba figürü Fikret..

2Kol kanat geren bir Baba…

Psikolojik sorunları olan eşinden ayrılan ve çocuklarına kol kanat geren bir babanın öyküsü olan Süper Baba sezonlar boyunca bizi ekrana kitledi.Kimi zaman ağladık kimi zaman güldük.

3Tam bir Süperman…

Bir erkeğin ailenin tüm yüklerini sırtlandığını gördük.Kimi zaman çocukların annesi kimi zaman babası kimi zaman da en yakın arkadaşlarından biri oldu…

4Bir türlü aşkı bulamadı…

Aşkları hiç bitmeyen biriydi Süper Baba Fikret, ilk aşkı İpek ile bir türlü kavuşamaması, Şule ile evlenmesi ve hayal ettiğinden çok farklı bir hayat yaşamaya başlayan, Fikret bir türlü aşk hayatında aradığı mutluluğu bulamadı. Aşk hayatında mutsuz olmasına rağmen çocuklarını hiçbir zaman aksatmadı adı üstünde tam bir süper babaydı Fikret.

5Ailemizden biri…

4 sezon boyunca her cuma evimize misafir olan Süper Baba 1993-1997 yıllarında aile üyemizden biri olmuştu. 90’larda çocuk olanların unutulmazlarındandı.

6Gönülleri Fethetti…

Karadenizli bir ailenin hayatını anlatan dizi, içtenliğiyle kalbimizi fethetmişti. Süper Baba’da her şey gerçekçi bir şekilde televizyona aktarılıyordu. Sofraya beraber oturuyorlardı, eve girerken ayakkabılarını çıkaracak kadar bizden birisiydiler.

7Çengelköy…

90’lı yıllar ve günümüzde de popüler olan ama her zaman içinde bir şekilde samimiyet, mahalle kültürü, dostluk ve sıcaklık bulabileceğimiz Çengelköy’de bu diziye ev sahipliği yapıyordu. O günden bugüne Çengelköy çoğumuz için Süper Baba Dizisi’nin çekildiği semt olarak hafızalarımıza kazındı.

8Bana bir masal anlat baba…

Yıllar geçse de ‘’Bana Bir Masal Anlat Baba’’ şarkısını duyup yüreğiniz kıpır kıpır oluyorsa bu da Süper Baba’nın o muhteşem babalık duygusunun bize aktarılmış olmasıdır.

BONUS:
Uzun zamandır telif hakları sebebiyle izleyemediğimiz dizi bu sene Youtube üzerinden tekrardan izleyicilere sunuldu. Hala  o tatlı duyguları ya da İstanbul’un kirlenmemiş halini güzel doğasını görmek isterseniz tıklayın!

Bonus :

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.