Berrak Tüzünataç’ın Ekran Macerası

590

 

“10 yıl olmuş Berrak Tüzünataç kamu karşısına çıkalı. O zamanlar 17- 18 yaşındaydı. Bu yıllar içerisinde kah erkek arkadaşlarıyla olan ilişkileriyle, kah oynadığı dizilerle, kah filmleriyle gündeme gelmiş. Aslında, eğlenmeyi seven, kendi halinde biri olarak, pekala hayatını sürdürebilirdi. Ama 'uyuyan güzeli' biraz da basın uyandırdı adeta. 
2002'de İlhan Mansız'ın sevgilisi olarak resimleri çıkmıştı Berrak Tüzünataç'ın basında. O zamanlar "Kim bu güzel kız?" diye merak unsuru olmuştu. Sonra turizmci Volkan Büyükhanlı'nın kız arkadaşı olarak uzun süre magazin basının gündemini işgal etti. Dört yıl süren bu ilişki sırasında 'Kim bu kız?' durumları iyice ayyuka çıktı. Oyuncu değildi, manken ya da model de değildi. Dikkat çeken bir güzelliği vardı. Dergilere kapak olması, Oliver Stone'un Türkiye'ye geldiğinde yanında görülmesi herhalde bu yüzdendi. 
2005 yılında Organize İşler ve Beyza'nın Kadınları filmlerinde rol aldı. Filmlerde baskın bir rolü yoktu. Güzel kız kontenjanından mı bu filmlerde rol aldı bilinmez ama bu iki film Tüzünataç'a oyunculuk kapılarını da araladı. 
2006'da Okan Bayülgen ile birlikte olduğu söylentileri çıktı. 22 yaşındaydı. Dostoyevski'nin Yeraltından Notlar'ını, Kosinski'nin Boyalı Kuş'unu okuduğu dönemler. 
2007'de Elveda Rumeli dizisinden, Hande Subaşı ayrılınca Berrak Tüzünataç yerine geçti. Baskın bir rolü vardı. Üstelik mevzu bahis bu sefer sadece güzelliği değildi. Oyunculuğunu da gösteriyordu. İki yıl sürdü dizi macerası. Ama bu sırada İsmail Hacıoğlu ile adı anılır oldu. 
2008 Oyunculuğa iyice ısınmıştı. Hatta oyunculuk kariyerinin kırılma noktası olan Zeki Demirkubuz'un Kıskanmak'ta çalışmak için Makedonya- İstanbul arası mekik dokudu. Okul gibiydi bu set Tüzünataç için. 
2009 Kıskanmak ile birlikte, artık 'güzel kız' yerine oyuncu algısını yerleştiren Berrak Tüzünataç, 2009'un nisan ayında Nejat İşler ile İstanbul Film Festivali'nin kapanış törenine el ele geldi. Bu bir durulma dönemiydi sanki. İlişkiyi gözlerden uzak yaşamak istiyordu ikili. Bunu bir nebze olsun bunu başardılar da. İnsanlar İşler ve Tüzünataç'ı birbirine çok yakıştırmıştı. 2009'da Uğur Yücel'in yönettiği Kenan İmirzalıoğlu'nun rol aldığı Ejder Kapanı filminde de birlikte rol aldılar. Aynı yıl, Tüzünataç Bu Kalp Seni Unutur mu? dizisinde solcu bir gazeteciyi canlandırdı. 12 Eylül sonrasını anlatan dizide Tüzünataç, kalburüstü bir oyunculuk sergiliyordu. Eskinin 'güzel kızı' alışılmadık sözler sarfediyordu. Dizi aktivist yönünü açığa çıkarmıştı. 
2010 Ezel ekibine dahil olan Berrak Tüzünataç, artık özel hayatıyla gündeme gelmeyi bıraktı deniliyordu ki, Şahan Gökbakar'la terasla görüntülenmesi çok konuşuldu. 
2012 Son dizisinde karşımıza gelen Berrak Tüzünataç, artık 28 yaşındaydı. Son'da canlandırdığı fotoğrafçı Alev asiydi, tutkuluydu ama huzursuzdu. Yıllarca oluşturduğu Berrak Tüzünataç algısına en yakın rol galiba Alev'di.”
 
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.