Bir Zamanların Efsanesi Kampüsistan’ı Neden Çok Sevdik?

2171
Kampüsistan

Bir Zamanların Efsanesi Kampüsistan’ı Neden Çok Sevdik? Kampüsistan, üniversitelilerin ve hayatı boyunca üniversite hayatını unutamayan kişilere o yılların en güzel yıllardan biri olduğunu hatırlatan bir diziydi.  Kampüsistan dizisi’’ ah ne güzel diziydi’’ diyorsanız bu yazı büyük aslında tam da size göre…

1Bir Döneme Damgasını Vurdu

Kampüsistan dizisi, ilişki ve dostluk kavramıyla insanları etkileyen bir dizi oldu. Jenerik müziğinden itibaren insanı saran duygusuyla beraber Kampüsistan bir döneme damgasını vurdu.

2Sanat için Sanat 🙂

Ülkemizde okunabilecek bölümlerin sadece doktorluk ya da mühendislik değil de güzel sanat dalları olduğununu da bize gösteren ilk gençlik dizisi oldu.

3İçimizden birileri…

Üniversite hayatını iyisiyle kötüsüyle gözler önüne serdi. Yeri geldi kötü günleri yeri geldi mutlulukları gerekse de maddi zorlukları ve sevinçleri hep birlikte gerçekçi bir şekilde gözler önüne serdi.Bu yüzden de her bölümde hayatımızdan bir kesit izliyormuş gibi hissettik.

4“Tıpkı ben!”

Bir insanın ilişkisinde  bir erkek için yapılacakların da sınır olmadığını  Arzu’dan öğrendik. İlişkiler konusuna girecek olursak Kampüsistan’daki her ilişkinin kendi içinde değişik bir yapısı vardı.Yaşanılan her ilişkide ‘’ a bunu ben de yaşamıştım’’ derken bulduk kendimizi.

5Aşk doktoru bir diziydi

Bir yandan da yalnız başına kalan ve yanlış aşkların peşinde sürüklenen gene de aşka ve ilişkilere dair umutlarını kaybetmeyen Oğuz karakteriyle beraber aşka dair arayışlarımızın her daim devam etmesi gerektiğini öğrendik.

6Goodfellas(Kampüsistan edition)

Oğuz ve Selçuk arasındaki güçlü bağ ve onunların bu bağı üzerinden işlenen dostlukları hepimizin özlediği güven duygusunu ve güçlü dostlukları bir kez daha hatırlattı.

7Zıtlıkların uyumuna inandık

Zeynep ve Cem arasındaki zıt kutupların bir arada muhteşem şeyler çıkarabildiğini gördük. Bir aradayken bir şeyler üretebilen iki farklı kişinin muhteşem uyumuyla beraber birçok şeyi üretmenin varlığından haberdar olduk.

8Öğrenci evi sorunsalı 🙂

Arzu, Zeynep, Derya ve sürekli değişen ev arkadaşlarıyla beraber üniversite  hayatının en zor yanlarından biri olan  bir evin paylaşımını objektif bir halde yeri geldiği zaman bol kavgalı yeri geldiği zaman ise çok eğlenceli hallerini gördük. Ne olursa olsun gene de birlikte olunca büyük engellerin aşılacağını bu ev halkından öğrenmiş olduk.

9Birimiz hepimiz için

Birbirinden farklı ve uzak yerlerden gelen insanların bir anda birbirlerinin aileleri olduğunu öğrendik.Yeşim ve Mine tanışmalarından kısa bir süre sonra birbirlerine kol kanat gerdiler, birbirlerinin ailesi, dostu kısacası her şeyleri oldular.

10Baskın basanındır 🙂

Yeşim karakteri üzerinden Türk ailelerinin yapısını keşfederken, üniversite hayatında hepimizin aniden bir baskın olabilir korkusuyla yaşamamızı da sağladı.Bu korkuya rağmen ailenin hayatın her döneminde varlığını hissetmenin ne müthiş bir duygu olduğunu gözler önüne sermesini çok sevdik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.