Bitmesinden 11 Yıl Sonra Dahi Unutamadığımız: Ihlamurlar Altında Dizisi

3267
ıhlamurlar altında dizisi

Bitmesinden 11 Yıl Sonra Dahi Unutamadığımız: Ihlamurlar Altında Dizisi

Birbirlerini deli gibi seven ve tam evlilik hazırlıklarındayken ayrılan bir çift düşünün. Bu klasik bir aşk hikayesi gibi görünse de bir kaza sonrası hayatlarına giren Ömer ve Filiz adlı iki kardeşle karşılaşmalarından sonra olayların gidişatı değişir. Seneler önce bitmesine rağmen hafızalara kazınmış olan dizi Ihlamurlar Altında dizisi hatırımıza getirelim isteedik

1İlklerin Dizisi…

Ihlamurlar Altında dizisi oyuncu kadrosundaki çoğu ismi ilk kez gördüğümüz dizidir. Özge Borak, Bülent İnal ve Tuğba Büyüküstün bu dizilerle beraber tam olarak tanınmaya başlandı.

2İntizar…

Ihlamurlar Altında dizisi sadece oyuncuların değil sanatçı İntizar’ın da tanınmasına yardımcı oldu.  Herkesin neredeyse ezbere bildiği o meşhur şarkı kaç telefonun polifonik müziği oldu hiç belli değil.

3Gitme Ruhum…


Bülent İnal’ın o müthiş sesinden “gitme ruhum..” dizelerini duymayı özlediğimizi itiraf etmeliyiz.

4Şiir kitabı çıktı diziden…


Pek çoğunuz bilmeseniz de bu diziden çıkmış  iki şiir kitabı da vardır.

5Elif’in ani ölümü…

Her ne kadar baş karakter Özge Borak olsa da bir süre sonra Tuğba Büyüküstün’ün daha fazla ön plana çıkmasıyla beraber Ihlamurlar Altında dizisi Elif karakterinde oynayan Özge Borak’ın ani ölümü hepimizi şaşırtmıştı.

6Gazi Mahallesinde çekildi…

Ihlamurlar Altında dizisi Elif ve Yılmaz’ın büyük aşkının doğduğu yer ve dizisinin mahalle çekimleri 80’li yılların yoğun göç alan yerlerinden biri olan Gazi Mahallesi’nde çekilmiş.

7Yeşil Polonezköy…

Ihlamurlar Altında dizisi diğer yüzü yani Filiz ve Ömer’in büyüdüğü ev ise doğayla iç içe bir mekan olarak karşımıza çıkan Polonezköy’de çekilmiş.

8Dizi aşkıı…

Dizinin yanı sıra o yıllar gerçek hayatta da sevgili olan Bülen İnal ve Tuğba Büyüküstün uzun soluklu bir aşk yaşadılar.

9Subaru…

İtiraf edin Türkiye’de Subaru markasını bilen çok az kişi vardı. Bu diziden sonra bu markanın ülkede bilinirliği arttı.

10Güzel diziydi…

Her şey bir yana hala yayımlanınca izlenilen Ihlamurlar Altında da bizim de tarif edemediğimiz başka bir şey vardır. Başlayınca duramadığımız ve kimselere anlatamadığımız…

Ihlamurlar altında izle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.