Biz Böyleyiz: Film İncelemesi

129

Vizyona girdiğinde izlememiş olan seyirci, 2020 yapımı, yönetmeni Caner Özyurtlu olan “Biz Böyleyiz”’i bu hafta Netflix ekranlarında izledi. Film Netflix’te en popüler filmler listesinde olsa da seyirciden yer yer olumsuz yorumlar aldı. Filmin kadrosunda Hümeyra, Berrak Tüzünataç, Özge Özpirinççi, Engin Öztürk, Boran Kuzum ve tabii özellikle de Şebnem Bozoklu’yu görenlerin beklentileri hayli yüksek olmasına rağmen sosyal medyada takip ettiğimiz kadarıyla biraz hayal kırıklığı yaratmışa benziyor.
Film bir sahil kasabasında oldukça görkemli bir evde yardımcısı ile birlikte yaşamakta olan Hümeyra’nın rahatsızlanması ve çocukluklarında Hümeyra tarafından büyütülmüş çocukların yıllar sonra yeniden bir araya gelip gelmeleri ile başlıyor. Filmin geneli ev ve evin dışındaki bahçede havuz kenarında geçiyor. Tam bir tatil filmi de diyebiliriz. Bu yönüyle ve konusuyla biraz Fransız yapımı “Les Petits Mouchoirs”’ı andırıyor fakat o kadar başarılı bir film olduğunu da söyleyemeyiz.
Biz Böyleyiz’de ana konu iki çok yakın arkadaşın çocukluklarından beri birbirlerine aşık olmaları fakat dostluklarını aşka tercih edip bir ilişki yaşamamayı tercih etmeleri ancak birbirlerinden de bu hislerinden de kurtulamamaları. Film bu ana konu üzerinden ilerliyor ve diğer karakterler hikayeyi destekliyorlar.
Olumsuz eleştiriler almış olmasına rağmen yer yer komik, yer yer hüzünlü fakat sıcak bir film. Bir başyapıt beklentisi içerisine girmezseniz eğlencelik olarak seyredilebilirliği yüksek. Hele de evden çıkmamaya dikkat ettiğimiz şu günlerde tatil özleminizi giderebilecek, hoşça vakit geçirtecek bir film diyebiliriz. Hümeyra zaten her zamanki efsane oyunculuğunu bu filmde de sürdürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.