Bu Yağmurlu Havalarda Aklımıza İlk Gelen Dizi: Ruhsar ☔

Yağmurlu bir gün için aklımıza Ruhsar’dan başkası gelemezdi. Ruhsar çoğumuzun küçüklüğünün unutulmaz dizisi… Türkiye’nin neredeyse ilk fantastik dizisi olan Ruhsar’ı hep beraber hatırlayalım istedik.

Basit bir aşk hikayesi değildi

Ruhsar

Mazhar ve Ruhsar’ın aşkını anlatan dizi başlangıçta her ne kadar normal bir  aşk dizi gibi başlasa da bu şekilde devam etmedi. Bizi fantastik hikayesiyle oldukça şaşırttı.

Püsküllü bela

ruhsar

Ruhsar’ın da herkesin gibi kaynanası ve görümcesi vardı. Fakat bir farkla başında Mazhar’ın annesi Menkıbe Hanım ve kardeşi Firdevs gibi tabiri caizse püsküllü belası vardı.

Kaderin cilvesi

ruhsar

Kader onları nasıl birleştirdiyse öyle de ansızın ayırdı. Ruhsar beklenmedik bir şekilde aniden öldü. Bu bir bitiş gibi gözükse de bitiş değil tam tersine bir başlangıçtı…

Yağmurlu bir günde gitti yağmurlu bir günde döndü

ruhsar

Ruhsar’ın erken ölümü Mazhar’ı derinden etkilemişti. Yağmurlu bir günde ölmesi yağmurlu bir günde tekrardan geri dönmesini sağladı.  Yaşamındaki vaadesi dolmayınca da arada yani bir çeşit arafta kalan Ruhsar, eşini görmek için sık sık yeryüzüne inmeye başladı ve kocası Mazhar’ı bir türlü rahat bırakmadı.

Komik olaylar silsilesi

ruhsar

Mazhar o zamanlar bir reklam şirketinde çalışıyordu. Ruhsar’ın gelip gitmesiyle yeni fikirler elde eden Mazhar o sırada işinde popüllerliğe ulaştı. Komik olaylar silsilesi başlamıştı bile hep aynı sonla da bitse bile senelerce ekrana kitlenip bu macerayı izledik.

İyi bir eş Ruhsar

Ruhsar

Ruhsar öbür dünyaya göçse de kocasını hasta olunca ya da herhangi bir şey olunca diğer dünyadan çıkıp çıkıp geliyordu. Bir de Gözüm abla vardı ki Ruhsar’ın diğer dünyadaki en büyük yardımcısıydı. Mazhar ile Ruhsar’ın kavuşmalarına az yardım etmedi.

Firdevs ve Müfit aşkı

Ruhsar

Mazhar’ın kardeşiyle sık sık flört eden bir de kanka Müfit vardı. Bu karakter dizinin en unutulmaz karakterleri arasında yer aldı. Müfit’le Firdevs’in heyecanlı ilişkisi diziye ayrı bir tat da katmıyor değildi.

Menkıbe Hanım’ın favori gelin adayı Reyhan.

Ruhsar

Ruhsar’ın ölümüyle beraber gayet mutlu olan birisi varsa o da kaynana Menkıbe Hanım’dı. Tabi ki ilk gelini kendinin istediği kişi olmayan Menkıbe Hanım, Mazhar’ın diğer eşini kendi seçecekti. Bunun için de her yerde her olayın içinde Reyhan’ı ortaya çıkarıyordu.

Bonus:

ruhsar

Yıllar geçse de unutamayacağımız yağmur yağınca hala aklımıza gelen bir şey varsa o da Mazhar’ın Ruhsar’ı yağmurlu havalarda beklemesi …

Bonus :

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.