Burak Sağyaşar: ‘Bu Aşk Çok Samimi’

649

 

 

Dizide samimi bir aşk hikayesi anlattıklarını söyleyen Burak Sağyaşar, bazı sahneler için yoğun bir ön hazırlıktan geçtiğini belirtti. Düzene karşı, asi bir adamı canlandıran yakışıklı oyuncu Burak Sağyaşar’la “Sudan Bıkmış Balıklar”ın setinde biraraya geldik.
 
İşte “Sudan Bıkmış Balıklar” ve Burak Sağyaşar hakkında merak edilenler…
 
 
 
“BUDALA”NIN YAYINA GİRMEMESİNDE KİMSENİN SUÇU YOK
 
Yaz sezonuna daha farklı bir iş için hazırlandığını söyleyen Burak Sağyaşar, son dakikada Focus Film’in “Sudan Bıkmış Balıklar” senaryosunu getirmesiyle planlarının değiştiğini belirtti. Hikayeyi çok samimi bulan genç oyuncu, “Bu projenin sıcak bir iş olacağına çok inandım. Orijinal ismiyle, sıra dışı kadrosuyla, dupduru aşk hikayesiyle güzel bir dizi hazırladığımızı düşünüyorum” dedi. Yeni sezonda “Budala” adlı dizi projesiyle adı anılan Burak Sağyaşar, Atv’nin diziyi ileri bir tarihe ertelemesinden dolayı projenin askıya alındığını söyledi. “Dizinin yayına girmemesi kimsenin hatası ya da suçu değil. Biz hazırlığımızı da senaryo toplantılarımızı da yaptık. Kanal biraz daha geç girmek istedi. O yüzden ertelendi” diye konuştu.
 
“HEYECANDAN UYUYAMADIK”
Dizinin sosyal medyada da oldukça ilgi çektiğini söyleyen yakışıklı oyuncu, “Gelen tepkilerden çok mutlu olduk. İnanılmaz duygulandık. Ben twitter’ı son bir aydır kullanan birisiyim. Dizinin Trend Topic olması insanların çok güzel şeyler söylemesi, gece geç saatlere kadar Ezgi ile (Eyüboğlu) uyuyamamamıza sebep oldu. Bu, apayrı bir duygu. Hiç tahmin etmediğim insanlar izlediler. 'Sudan Bıkmış Balıklar' ismini değiştirmeyerek, Star Tv’nin çok doğru bir tercih yaptığını düşünüyorum. Çünkü çok dikkat çekti ve bambaşka bir iş oldu” şeklinde konuştu. 
 
“GİTAR ÇALMAK İÇİN ÖZEL DERS ALDIM”
“Karadağlar” dizisinde canlandırdığı kötü karakterden sonra “Sudan Bıkmış Balıklar” ile izleyici kitlesini hem şaşırttığını hem de memnun ettiğini söyleyen Burak Sağyaşar, “Övgü dolu sözler duydum. Aşkımıza fazlasıyla inandıklarını, çok samimi, çok gerçekçi oynadığımızı söylüyorlar. Bunlar da benim için, kazandığım paradan daha mutluluk verici şeyler oluyor” diye konuştu. Dizide gitar çalıp şarkı söyleyen yakışıklı oyuncu, yoğun bir ön hazırlıktan geçtiğinin de altını çizdi. Oldukça hızlı hareket ederek yayına girdiklerini vurgulayan Sağyaşar, “1,5 ay içinde 3 bölümü Kaş’ta çektiğimiz için, çok hızlı bir şekilde ben gitar çalmayı, şarkı söylemeyi öğrendim ama başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Fazla açık vermedik o konuda” dedi.
 
“SELİM İLE TEK ORTAK YÖNÜM VAR…”
Burak Sağyaşar, “Sudan Bıkmış Balıklar”da canlandırdığı Selim karakterinin bu zamana kadar oynadığı diğer dizilerden ayrı tutuyor. Selim’in gözlerinin içi gülen, biraz asi ruhlu, biraz düzene karşı, biraz rahat ve özgürlüğüne düşkün bir adam olduğunu söyleyen başarılı oyuncu, “Selim, bugüne kadar hiç aradığı aşkı bulamamış. Çünkü hep ona yüklenen bir misyon var: ‘Sen holding sahibinin oğlusun. Sen lüks arabalarla gezersin. Sen bir sürü kızla birlikte olursun’ gibi şeyler söylenmiş. Oysa adam sonunda öyle olmadığını ispat ediyor. Alıp başını Kaş’a gittiğinde, gerçekten ilk görüşte aşka inanıyor. Çünkü Zeynep’e çok aşık oluyor” şeklinde konuştu. Selim ile kendisi arasındaki tek ortak bağını da şöyle açıklıyor: “Selim ile tek ortak noktamız herhalde içinin dışının bir olmasıdır. Yani, Selim içinde bir şeyi tutmuyorsa inanın Burak da tutmuyordur.”
 
“SICAKTA ÇOK YORULDUK”
“Sudan Bıkmış Balıklar”ın ilk bölümleri yoğun sıcaklara rağmen Kaş’ta çekildi. Sağyaşar, “Oralar, İstanbul’un İzmir’in sıcağına hiç benzemiyor” diyerek “Ekip olarak sıcakların da üstesinden geldiğimizi düşünüyorum. Tabii ki insanlar orda şortla tatil yaparken, siz pantolonla ceketle oynadığınızda biraz tuhaf oluyor. Çok sıcakta yoruluyorsunuz. 3 bölüm Kaş hikayesinden sonra İstanbul’a dönüyoruz ve hikayemiz İstanbul’da devam ediyor” diye konuştu.
 
“BU AŞKIN TARİFİ İMKANSIZ…”
Tarifi imkansız bir aşk anlattıklarını belirten Burak Sağyaşar, “O kadar samimi, o kadar sıcak bir aşk ki… Çünkü bir tanesi baba baskısı altında öyle küçük bir bölgede fazla bir şey görmemiş bir kız ama karşısına çıkan adama inanıyor. Gözlerine bakıyor ve inanıyor. Adam da evet İstanbul’da bir sürü kızla birlikte olmuştur. İlla sevgili anlamında değil. Kızlı erkekli bir sürü ortamda bulunmuştur ama Zeynep gibi güzel bakan bir kızı ilk defa gördüğü için bambaşka bir aşk ortaya çıkıyor” dedi.
 
“EZGİ OYNADIĞI KARAKTER GİBİ BİRAZ UTANGAÇ”
Rol arkadaşı Ezgi Eyüboğlu’nun çok düzgün bir insan olduğunu her fırsatta dile getiren yakışıklı oyuncu, “Ezgi, gerçekten çok içten, çok sıcak. Olduğu gibi. O da hatta biraz dizideki Zeynep karakteri gibi.  Hafif utangaç, hafif çekingen. İşinde inanılmaz disiplinli. Bir kez olsun of dememiştir çalışırken” şeklinde konuştu.
 
YILMAZ ERDOĞAN’IN FİLMİNDE NEDEN ROL ALAMADI? 
En son Yılmaz Erdoğan’ın bir filmi için görüşmeye giden Burak Sağyaşar, o filmde yer almayı çok istemesine rağmen, hem kendi projelerinden hem de karşı tarafın tarihlerinden dolayı ortak bir nokta bulamadıkları için rol alamadığından yakındı.
 
“YAVUZ TURGUL’UN BİR FİLMİNDE OYNAMAK İSTİYORUM”
Sinemadaki en büyük hayalinin ünlü yönetmen Yavuz Turgul ile çalışmak olduğunu vurgulayan Burak Sağyaşar, “O’nun sinemasını, bakış açısını ve beyaz perdedeki tüm filmlerini çok beğeniyorum. Onun herhangi bir işinde yer almayı çok isterdim. Çok saygı duyuyorum kendisine” dedi. “Her diziyi mümkün olduğunca yakından takip ediyorum” diyen Burak Sağyaşar, “Çoğu arkadaşımın ve  ustalarımızın yeni projeleri oluyor. İster istemez hangi yönetmen ne çekmiş, kim nasıl oynamış bunları bilmemiz gerekiyor. Bunlar bize çok şey katıyor” diye konuştu.
 
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.