‘‘Çalıkuşu’’nun ‘Neriman’ından Samimi Açıklamalar

434
* ‘‘Çalıkuşu’’ final yapıyor mu?
 
Tam bitti de denemez… Çünkü hikaye Feride'nin Anadolu'ya gitmesiyle son buluyor gibi gözükse de tam bitip bitmediği de kesin değil… Biz ucu açık bırakıyoruz bilmiyoruz…
 
* İstenilen reytingi alamamasını siz neye bağlıyorsunuz?
 
Artık reyting sıralamasının da neye göre yapıldığı biraz tartışmalı… Çünkü çocuk programları da reytingin içinde, yarışma programları da… Karmaşık reyting sistemine çok kafa patlattım ama gerçekten bilmiyorum neyin neye göre ölçüldüğünü… Sadece diziye sahip çıkan izleyiciye çok teşekkür ediyorum.
 
* Aydan Şener ve Kenan Kalav’ın rol aldığı ‘‘Çalıkuşu’’ çok ses getirmişti. Yeniden çekmek risk miydi?
 
Edebi bir eserin yeniden tanıtılması adına hoş bir projeydi… Yapım şirketimiz, yönetmenlerimiz çok iyiydi. Bana göre son yıllarda yapılmış en etkileyici işlerden biriydi. Bir yandan da son dönemde 30 bölüm iş çekmek de bence büyük bir şey…
 
* Acaba dizilerin uzamasına mı çok alıştık?
 
Belki de… Bazı projeler 3 sene 4 sene uzuyor. Ben tadı damağımızda kalsın istiyorum biraz da…
 
*Dizinin kötü kadını Neriman’ı canlandırmak nasıldı?
 
Bu kadar dişi bu kadar fettan bir karakter hiç canlandırmamıştım. İçimden bu kadını nasıl çıkaracağım diye çok düşündüm.
 
* Zorladı mı sizi?
 
Ben dünyada tanıyabileceğin en naif ve en komik insanım. Bir söyleyip bin kere gülen bir tipim… Bir anda o kimliğe bürünmek zordu.
 
* Biraz ‘Erkek Fatma’ tarzınız var…
 
Öyleyim gerçekten. Çocukluğumdan beri çok haylaz büyüdüm. Sabah sokağa çıkardık, gece vakti girerdik. Erkeklerle futbol oynardım, tehlikeli her oyunun içindeydim. Hala da bundan vazgeçmiyorum. Bu benim enerjimi besliyor. İçimdeki çocuk ruhu yitirmedim. Oturuşuma kalkışıma      hiç dikkat etmem.
 
‘SOĞUK GÖRÜNDÜĞÜM SÖYLENİYOR’
 
Dışarıdan çok soğuk göründüğümü söylüyorlar. Buna ben de çok şaşırıyorum. Aslında çok sıcakkanlı bir insanım. Galiba oynadığım karakterlerden dolayı… Bunu kırmak adına bir komedi, sitcom yapmam lazım… ‘‘Yalan Dünya’’dan teklif geldi, hiç düşünmeden kabul ettim.
 
‘ERDİL’İ ÇOK KISKANIYORUM’
 
* Karikatürist Erdil Yaşaroğlu’yla 4 yıldır evlisiniz. Bebek haberi ne zaman duyacağız?
 
Herkes çocuk haberi bekliyor, birlikte rol aldığımız reklamdan dolayı. Biz de istiyoruz ama yoğun bir sezon geçirdim. Daha yaşım da küçük. Hayatımın ileriki zamanlarında bir aile olmak adına çocuk istiyorum ama şu an değil.
 
* Eşinizle aynı projede yer almak nasıldı?
 
Çocukları biz seslendirdik. Erdil Erdo bebeği, ben de Bego’yu seslendirdim. Erdil’in bu konudaki en büyük şansı ‘kendi mesleğim bu değil’ diyebilmek. Çok rahat. Ama benim mesleğim bu olduğundan müdahale ediyorum. Sette benimle biraz geriliyor.
 
* Yetenekli mi oyunculukta?
 
Sinir oluyorum ve çok kıskanıyorum. Çok yetenekli. Karikatür çiziyor, heykel yapıyor, seslendirme yapıyor, oynuyor… Çok sinirim bozuluyor. Benden daha çok teklif geliyor ona oyunculuk konusunda.
 
* Siz de resim konusunda çöp adamdan ileri gidemiyormuşsunuz…
 
Maalesef… Erdil “Begüm’cüğüm üzülme, çizdikçe gelişirsin” diyor.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.