Çalışma Koşullarına İsyan Diziden Kovdurttu!

297

Fox’un sevilen dizisi “Deniz Yıldızı”nın iki başrol oyuncusu diziden ayrıldı. Yoğun çalışma saatlerine itiraz eden ve sette devamlı bayılan Güneş Emir ve Koray Ergök, şartların değiştirilmesini talep edince hem diziden kovuldu, hem de haklarında dava açıldı.

 

Aynı Bölümde Veda Ettiler

İki yıldır devam eden gençlik dizisinde, Güneş Emir senaryo gereği anneannesinin yanına gönderilirken, Koray Ergök ise öldürülerek diziye veda etti. İki oyuncunun da diziye aynı bölümde veda etmesi izleyiciyi şaşırttı; fakat yapım şirketi bunun için bir açıklama yapmadı. Oyuncuların ayrılık nedeni, Mehmet Ali Alabora’nın başkanlığını yaptığı Oyuncu Sendikası’nın yürüttüğü bir davada ortaya çıktı.

 

Fazla Çalışmaktan Psikolojileri Bozuldu

İki yıl içinde tam 470 bölümde rol alan ikili günde 15 saat çalışmaya daha fazla dayanamadı. Psikolojilerinin bozulduğunu belirten, sette bayılmaya başlayan Koray Ergök ve Güneş Demir, ruh ve beden sağlıklarını kaybetmeye başladıklarını söyledi. İki oyuncu bu ağır koşullarda çalışmak istemeyince dizinin yapımcısı Focus Film, Ergök ve Demir’e 5 yıllık imzaladıkları sözleşmeyi gösterdi. Bunun üzerine oyuncular bu sözleşmenin iptal edilip yerine 1 yıllık sözleşmenin yapılmasını ve çalışma saatlerinin 9 saate indirilmesini talep etti. Bu talep yapımcı şirket tarafından geri çevrilince, oyuncuların dizideki rollerine son verildi. Yapım şirketi ikiliye sözleşmeye uymadıkları için dava açtı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.