Cannes Film Festivali 2018’e selfie yasağı

1361
Cannes Film Festivali 2018 selfie yasağı

Cannes Film Festivali selfie yasağı! Bu yıl 8-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Cannes Film Festivali’ne sayılı günler kala kırmızı halı üzerinde selfie çekmenin yasaklanacağı açıklandı

Cannes Film Festivali Direktörü Frémaux izleyicilerin kırmızı halı üzerinde selfie çekmesinin yasaklanacağını açıkladı. Filmlerin galası öncesinde basın gösterimlerinin kaldırılması planları ise tepki topladı.

Cannes Film Festivali Direktörü Thierry Fremaux, Fransız sinema dergisi Le Film Français’ye yaptığı açıklamada, filmlerin gösterildiği salonun önünde “istenmeyen bir kargaşa” oluşmaması için izleyicilerin bu yıl kırmızı halı üzerinde selfie çekmelerine izin verilmeyeceğini söyledi.

Fremaux “Her şeyden önce bu çok saçma ve garip bir alışkanlık. Böyle bir şeyin festivale gölge düşürmesini istemiyoruz” dedi.

Dünyanın en önemli film festivalleri arasında gösterilen Cannes’da bu yıl bazı yeni uygulamalar planlanıyor. Cannes Film Festivali Direktörü Thierry Frémaux, Fransız sinema dergisi Le Film Français‘ye yaptığı açıklamada, filmlerin gösterildiği salonunun önünde “istenmeyen bir kargaşa” oluşmaması için izleyicilerin bu yıl kırmızı halı üzerinde selfie çekmelerine izin verilmeyeceğini söyledi. Ancak bu yasağın filmi gösterilen oyuncular ve ekiplerini kapsayıp kapsamadığı henüz belirsizliğini koruyor. Geçen yıllarda izleyicilerin yanı sıra Hollywood yıldızları da Cannes’da kırmızı halı üzerinde selfie çekmişlerdi.

Cannes Film Festivali 2018 ne zaman?

Cannes Film Festivali 2018 bu yıl 8-19 Mayıs arasında düzenlenecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.