Önceki yazılarımız!
Muhtemelen bu seneye damgasını vuran diziler arasındaydı Çukur… Çok sansasyonel gelişmelerin yaşandığı bir bölümle de ilk sezonun finalini yaptı. Dizinin önemli karakterleri arasında sayılabilecek birçok karakterin ayrılacağını gördük. Peki Çukur sezon finali olduktan sonra ikinci sezonda neler yaşanır? Sıkı bir Çukur izleyicisi olarak ikinci sezona dair teoriler hazırladım.

İdris Koçovalı’nın Çukur’u alma hikayesi

çukur sezon finali

Dizinin ilk sezonunda, mahallenin en sevilen ismi, ‘babası’ olarak karşımıza çıkan İdris Koçovalı’nın mahalleyi ele geçirmesi ve en sevilen ismi olma yolundaki hikayesini dinlemiştik. Çukur’un kaybedilen bir mahalle haline gelmesi ve önemli sayılabilecek onlarca kişinin ayrılması neticesinde, ilk hikaye akıllara geldi.
Yamaç ve Vartolu’nun birlikte el ele verip, mahalleyi tekrardan ele geçirebilme mücadelesi, İdris Koçovalı’nın sadece birkaç kişi ile birlikte kazandığı bu zaferle ilişkilendirilebilir. O hikayenin bir benzeri yaşanabilir, ancak herkesin dikkatini çeken o ‘meçhul şahıs’ kim, neler yapacak, neler olacak bilinmiyor.

Cumali’nin dönüşü

çukur sezon finali

Bazı teorilere göre mahalleye geri dönüp, tüm kontrolü ele alan kişi Cumali’nin kendisi. Nitekim hapisten telefon ile İdris babaya ulaşıp ciddi bir mesaj vermişti. Cumali’nin geçmişinde bir hesaplaşma ya da nefret olması söz konusu olabilir. Uzun bir süredir hapiste olan, İdris Koçovalı’nın son oğlu Cumali neden döndü, neden ortalığı birbirine kattı bilinmiyor. Ancak Vartolu ve Yamaç ile birlikte iş birliğine gitmesi çok düşük olasılık. Muhtemelen, ilk sezonda olduğu gibi ciddi bir savaş verilecek.

Diziye girmesi beklenen karakterler

çukur sezon finali

Oyuncu kadrosunda ciddi bir değişikliğe gideceği görülen dizinin oyuncuları arasına yeni isimler girebilir. Bu da senaryoya ciddi bir şekilde yön verecek. İlk sezonda ‘Beyefendi’ lakaplı Baykal bey ve Vartolu Saadettin, Çukur’u almak için mücadele vermişti.
Bu sezon mücadele, Çukur’u elinde tutan kötü adamlara karşı verilecek. Psikolojileri ciddi anlamda bozulan iki baş karakterin karşısına tanıdığımız ünlü isimlerin canlandırdığı karakterler çıkabilir. Karakter seçimine ve yüklediği hikayelere önem veren bir kurguya sahip Çukur dizisinde, bu her şeyi değiştirebilir. İkinci sezonda her şeyi değiştirecek, çok güçlü bir ‘kötü karakter’ de bekliyorum.

Aliço her şeyi değiştirebilir…

çukur sezon finali

İlk sezonun en özel karakterlerinden birisi, Rıza Kocaoğlu’nun canlandırdığı Aliço idi. Aliço, sezon sonunda yaşamını kaybedenler arasında yer almadı. Yani seneye de karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz. Vartolu ve Yamaç ile birlikte, psikolojik problemlerine karşı zekası ile dikkat çeken Aliço, bu sezon farklı bir modla da karşımıza çıkabilir diye bekliyorum.
Kısacası anlatmak istediğim, çok varyasyon var ve çok fazla olasılık var. Çukur sezon finali ile, bu sezon çok ilgi çekmişti, eğer iyi karakterlerle desteklenirse ikinci sezon şu anki popülerliğinin üzerine dahi çıkabilir.

Çukur izlemek için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.