Diriliş’e veda eden Engin Altan Düzyatan’ın yeni dizisi belli oldu!

322

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul’un başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan’ın yeni dizisi belli oldu.

Diriliş'e veda eden Engin Altan Düzyatan'ın yeni dizisi belli oldu! - Sayfa 1

TRT 1 ekranlarının büyük ses getiren ve en çok izlenen dizisi olan Diriliş’in Ertuğrul Gazi’si Engin Altan Düzyatan’ın yeni dizisi ve kanalı belli oldu. Engin Altan Düzyatan yeni rolüyle ters köşe yapacak.

Diriliş'e veda eden Engin Altan Düzyatan'ın yeni dizisi belli oldu! - Sayfa 2

Diriliş Ertuğrul, Türk dizi tarihinde önemli bir yeri olan ve izlenme rekorları kıran yapımların başında geliyor. TRT 1 ekranlarında 2 sezon devam eden dizi unutulmaz bir finalle ekranlara veda etmişti.

Diriliş'e veda eden Engin Altan Düzyatan'ın yeni dizisi belli oldu! - Sayfa 3

Dizide Osmalı Devleti’nin kurucu Ertuğrul Gazi karakterine hayat veren başarılı oyuncu Engin Altan Düzyatan, bu dizi ile kariyerinde zirveye çıktı ve adını geniş kitlelere duyurdu.

Diriliş'e veda eden Engin Altan Düzyatan'ın yeni dizisi belli oldu! - Sayfa 4

Diriliş Ertuğrul dizisi boyunca hiçbir film teklifini kabul etmeyen Engin Altan Düzyatan, dizinin bitmesiyle ard arda gelen film ve dizi tekliflerini değerlendirdi ve yine bir dönem dizisinde karar kıldı.

Diriliş'e veda eden Engin Altan Düzyatan'ın yeni dizisi belli oldu! - Sayfa 5

Başaralı oyuncunun yeni kanalı yeni sezonda Fox ekranları olacak. Kurşun adında bir dönem dizisi ile yeniden ekrana gelmeye hazırlanan Düzyatan’ın yer alacağı diziyi kaleme alan isim ise Kerem Deren olacak.

Diriliş'e veda eden Engin Altan Düzyatan'ın yeni dizisi belli oldu! - Sayfa 6

Most Yapım imzalı Kurşun dizisinde Engin Altan Düzyatan, Orhan Kurşun adında bir savcıyı oynayacak.

Diriliş'e veda eden Engin Altan Düzyatan'ın yeni dizisi belli oldu! - Sayfa 7

Engin Altan Düzyatan’ın yeni sezonda Fox Tv’de ekrana gelecek Most Yapım imzalı dönem dizisi için prensipte anlaştığı iddia edildi.

Diriliş'e veda eden Engin Altan Düzyatan'ın yeni dizisi belli oldu! - Sayfa 8

Peki son dönem oyuncular arasında yıldızı parlayan ve oyunculuk performansı ile alkış toplayan Engin Altan Düzyatan kimdir, kaç yaşında ve daha önce hangi dizilerde oynadı birlikte bakalım…

Diriliş'e veda eden Engin Altan Düzyatan'ın yeni dizisi belli oldu! - Sayfa 9

2014 yılında büyük oyuncu Hülya Koçyiğit’in torunu Neslişah Alkoçlar ile evlenen Engin Altan Düzyatan’ın Emir Aras adında bir de oğlu var.

Diriliş'e veda eden Engin Altan Düzyatan'ın yeni dizisi belli oldu! - Sayfa 10

Engin Altan Düzyatan, 26 Temmuz, 1979 İzmir doğumlu, Türk oyuncu ve sunucudur. Büyük dedeleri Yugoslavya Türklerinden olan Engin Altan Düzyatan, 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne girdi.

Diriliş'e veda eden Engin Altan Düzyatan'ın yeni dizisi belli oldu! - Sayfa 11

2001 yılında mezun olduktan sonra İstanbul’a oyunculuk için geldiği yıllarda Kenter ve DOT Tiyatrosu’nda görev almış, ayrıca Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda bir oyun yönetmiştir.

Diriliş'e veda eden Engin Altan Düzyatan'ın yeni dizisi belli oldu! - Sayfa 12

Düzyatan, Yeditepe İstanbul, Koçum Benim, Bir Bulut Olsam, Kapalıçarşı, Son, Yol Ayrımı, Cinayet gibi televizyon dizilerinin yanı sıra Cennet, Romantik Komedi 1 ve Romantik Komedi 2, Bir Avuç Deniz, New York’ta 5 Minare, Anadolu Kartalları, Bu İşte Bir Yalnızlık Var gibi birçok yapımda yer alan sanatçı Ayrıca 1 Milyon Canlı Para isimli yarışma programının sunuculuğunu yapmıştır.

Diriliş'e veda eden Engin Altan Düzyatan'ın yeni dizisi belli oldu! - Sayfa 13

2012 yılında Los Angeles Movie Awards’da Bir Avuç Deniz filmindeki performansı ile “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazanmıştır. Halen TRT 1’de yayınlanan Diriliş: Ertuğrul adlı dizide başrol oyuncusu olarak yer aldı.

Diriliş'e veda eden Engin Altan Düzyatan'ın yeni dizisi belli oldu! - Sayfa 14

2014 yılında büyük bir aşkla evlendiği Neslişah Alkoçlar ile mutlu bir evliliği olan Düzyatan’ın Emir Aras adında bir oğlu var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.