EDHO setinde Coronavirus önlemleri!

626

atv ekranlarının fenomen dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, aldığı önlemlerle Coronavirus’e (Covid-19) savaş açtı. Çekimlerin yapıldığı mekanlarda bugüne kadar birçok önlem alındı.

EDHO setinde Coronavirus önlemleri - Sayfa:1

Kanaldan yapılan açıkama şu ifadeler kullanıldı:

“Onur Tan, Zübeyir Şaşmaz ve Baran Özçaylan’dan oluşan 3 yönetmenin çalıştığı dizide ekipler 40’ar kişiden oluşuyor. Set ekibi çekimlerin yapıldığı mekanlara girmeden önce özel ekipler tarafından dezenfekte çalışmaları yapılıyor.”

EDHO setinde Coronavirus önlemleri - Sayfa:2

“Oyuncularının ve set ekibinin sağlığının her şeyden üstün tutan yapım, sete gelen karavan, jenaratör ve yemek kamyonları başta olmak üzere günde en az 3 kez dezenfektesini yaptırıyor. Ulaştırma departmanındaki her araca da sık sık dezenfektesini yaptıran yapım, personelin sosyal mesafeye uymasını sağlayarak toplu taşıma yerine tek tek özel araçlarla evden aldırtıyor.”

EDHO setinde Coronavirus önlemleri - Sayfa:3

Her ekibe bir ambulans

“Alınan bu tedbirlerle yetinmeyen ve insan hayatının önemini bir kez daha gözler önüne seren yapım, sette hazırda ambulans ve sağlık ekipleri bekletiyor. Bekleyen ekipler, çalışanları ve oyuncuları kontrol ederek sağlık taramasını yapıyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19’u hafife almayan ekip, kendileri için özel yaptırtılan tulumlar ve maskeleri kullanıyor. Ekip çekimlerin yapıldığı mekana kendisinden sonra gelecekler için dezenfektesini yenileterek seti terk ediyor.”

EDHO setinde Coronavirus önlemleri - Sayfa:4

“Yetkililerin aldığı 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağını da özenle uygulayan yapım ekibi, 65 yaşın üstünde 2 oyuncusunun sahnelerine de ara verdi. Sabina Toziya ve Turgay Tanülkü’nün sahnelerine bir süre ara veren ekip, oyuncularının da her ihtiyacını karşılanması talimatını verdi.

EDHO setinde Coronavirus önlemleri - Sayfa:5

Başrollerini Oktay Kaynarca, Yunus Emre Yıldırımer ve Ozan Akbaba gibi başarılı oyuncuların yer aldığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Salı akşamları atv ekranlarında sevenleriyle buluşmaya devam ediyor.

EDHO setinde Coronavirus önlemleri - Sayfa:6

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin