Ege Aydan ”Ben Onu Çok Sevdim”de

671

 

 
 
 
 
Adnan Menderes’in yaşam hikâyesini anlatan “Ben Onu Çok Sevdim” dizisinin çekimleri başlıyor. Oyuncu kadrosu tamamlanmak üzere olan dizide sürpriz bir oyuncu da rol alacak. 1961’de idam edilen eski Başbakan Menderes’in yasak aşkı opera sanatçısı Ayhan Aydan’ın yeğeni Ege Aydan da dizinin oyuncu kadrosuna katıldı. Pana Film’in imza atacağı dizide Ege Aydan dönemin Ulus Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nihat Erim rolüne hayat verecek.
Pek Çok Akrabamın Hikayesi Var
Birce Akalay’ın canlandıracağı halası Ayhan Aydan’ın hikâyesini anlatan dizinin içinde olmayı özellikle istediğini belirten Ege Aydan, “Bu sonuçta bir belgesel değil, dizi ama senaryoda halamdan, babaanneme ve evdeki hizmetçiye kadar pek çok akrabamın hikâyesi var. Dünya üzerinde pek çok devlet adamının büyük aşkları var. Burada önemli olan bu ilişki mahkeme boyutlarına taşındıktan sonra yıllar boyunca halam tarafından bir daha gündeme getirilmemiş olması… Orada o aşkın büyüklüğünü değerlendirebiliyorsunuz” dedi.
 
Şubat Sonunda atv’de
2009’da ölen halasının hayattayken aşk hikâyesini film yapmak için pek çok yapımcıdan teklif aldığını belirten Aydan, “Ama halam hep sustu ve kaçtı. Yaşadığı büyük aşkı korudu. Ben en çok onun bu duruşuna saygı duyuyorum. Bu projede asıl olma nedenim bu… Ayrıca dizinin senaryosu da çok başarılı” diye konuştu. Dizi, şubat sonunda atv’de ekrana gelecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.