“Elveda Katya”daki Sahneyi Gerçek Sandılar

668

 

 
Kadir İnanır, Rüçhan Çalışkur ve Anna Andrusenko'nun rol aldığı 'Elveda Katya'da; 'Trabzonlu Emine'nin 'Rus Katya'yı dövdüğü sahne olay oldu. Pazar esnafı dayağı gerçek sandı
 
Antalya Film Festivali'nden üç ödülle dönen Türk-Rus ortak yapımı 'Elveda Katya', ilginç konusu ve başarılı oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Filmin başrollerinde Kadir İnanır, Anna Andrusenko ve Rüçhan Çalışkur rol alıyor. 
 
UFAK YARALANMALAR OLDU 
Çekimleri geçtiğimiz aylarda sona eren ve vizyon için gün sayan filmin en ilginç sahnelerinden biri; babası 'Yunus Kaptan'ı bulmak için Trabzon'a gelen 'Rus Katya'nın 'Yunus Kaptan'ın karısı 'Emine'den yediği meydan dayağı… Trabzon Meydanı'ndaki pazar yerinde çekilen bu sahnede oldukça zor anlar yaşayan Rus oyuncu Anna Andrusenko, Rüçhan Çalışkur'un kendini rolüne kaptırması sebebi ile ufak yaralar aldı. Bu arada 'Trabzonlu Emine'nin, 'Rus Katya'ya attığı meydan dayağı olay oldu. 
 
ANNA ÇEKİMİ UNUTAMADI 
Ünlü oyuncu; Rusya'da verdiği bir röportajda, bu sahneyi unutamadığını söyledi ve çekimler sırasında yaşadığı ilginç olayı şu sözlerle özetledi: "Pazarın kurulduğu mahallenin esnafı, dayağı gerçek sanıp zabıtayı aramış. Zabıta, halka film çekimleriyle ilgili bilgi verince ortalık sakinleşmiş…" 
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.