En Çok At Koşturan Film: ”Karaoğlan”

495

Volkan Keskin, Müge Boz, Özlem Yılmaz ve Hasan Yalnızoğlu’nun başrolünü paylaştığı ve hazırlık çalışmaları altı ay süren filmin çekimlerinin eylül sonunda tamamlanması planlanıyor.

Yüksek bir bütçeyle çekilen filmin kervan ve savaş sahneleri için Hollanda ve Türkiye’den 10 at satın alındı. Savaş sahneleri içinse Uşak’tan 80 at ve binici getirildi. Atlar için iki özel ahırın yapıldığı çekimlerde, veterinerler düzenli olarak sağlık kontrolleri yapıyor. 
 
At ve savaş sahneleri için Fransa ve Avusturya’dan gelen at dublörleriyle çekilen tehlikeli aksiyon sahneleri bu özelliğiyle de bir ilk olma sıfatını taşıyor. Ülkemizde en çok at ve atlı kullanılan film özelliğine sahip ‘Karaoğlan’ın görsel efektleri Volkan Duran süpervizörlüğünde yapılıyor. 
Ocak 2013’te vizyona girecek filmdeki, gerçek insan hareketlerinin bire bir bilgisayar karakterlerine uyarlanması ve bu karakterlerinin çoğaltılmasıyla oluşturulacak kabalık sahnelerin MOCAP (görüntü yakalama) çekimleri için Fransa’daki ‘Truva’, ‘Cennetin Krallığı’, ‘Harry Potter’ ve ‘Büyük İskender’ gibi filmlerin kalabalık sahnelerini çeken SolidAnim Studio’yla çalışıldı.(Milliyet Cadde)
 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.