Engin Hepileri, Kazım Koyuncu’yu Canlandıracak

325
Uzun yıllar mücadele ettiği amansız hastalığı nedeniyle 33 yaşındayken aramızdan ayrılan Karadenizli sanatçının hayatı sinema filmi oluyor. Yapımcılığını Gülay Kuriş’in üstlendiği, yönetmenliğini ise Onur Aydın’ın gerçekleştireceği “Yağmur-Kıyamet Çiçeği” filminin oyuncuları okuma provası için ilk kez bir araya geldi.
Koyuncu’nun bilinmeyenleri… Çekimlerine önümüzdeki günlerde Trabzon’da başlanacak filmde, Kazım Koyuncu’nun hayatının yanı sıra; Çernobil Vakası, yabancı kadın ticaretinin doğuşu, Trabzonspor’un 1995-96 senesinde şampiyonluğu bir golle kaybedişi ve sonrasında şehirde ilan edilen yas anlatılacak. Filmin başrolünde; son dönemde “İntikam” dizisiyle gündemde olan Engin Hepileri var. Başarılı oyuncu, bu filmin uzun zaman önce yapılması gerektiğini söyledi ve ekledi: “Biz Karadeniz’i Temel-Dursun ile, onların zekasıyla tanırız. Bu filmde o zekanın; duygusal duyarlılığa dönüştüğünü göreceğiz. Kazım Koyuncu var filmde, onun düşünceleri, hayatı, olaylara bakışı, yaklaşımı… Kazım’ın bilinmeyenlerinden de bahsedeceğiz. Kazım Koyuncu’yu canlandırmak; müthiş bir duygu ve sorumluluk benim için. Hiç kolay olmayacak tabii ki! Bu yüzden çok çalışıyorum. Kazım’a dair her şeyi okuyorum, araştırıyorum. İrdeledikçe, onun duygularını benimsiyorum. Çok özel bir adam. Benim için bir rolden çok daha ötesi. Hayal edilen bir film değil, gerçekten yaşanmış bir hikayeyi anlatacağız. Ben de büyük bir heyecanla, merakla bekliyorum.”
 
OYUNCU DEVRiM SALTOĞLU ANLATIYOR
 
“Trabzon’u birebir anlatan bir film. Çernobil’in etkisi, Trabzonspor’un şampiyonluğu kaybetmesi ve yankıları. Ben de hatırlıyorum o yılları; doğma büyüme Trabzonlu’yum. 
 Şampiyonluğun kaybedilmesiyle birlikte, o zamanlar şehirde yas ilan edilmişti. Kalp krizi geçiren, intihar eden arkadaşımız vardı. Ben de intihar eden arkadaştan esinlenerek yazılmış bir karakteri canlandıracağım. Trabzonlu bir amigoyu oynayacağım. Benim için de Trabzon’a kavuşma olacak.”
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.