“Eve Düşen Yıldırım” Bu Akşam Başlıyor

234

 

 

Başrollerinde Murat  Han, Seda Akman ve Gizem Karaca’nın rol aldığı “Eve Düşen Yıldırım” bu akşam saat 20:00’de yeni sezona merhaba diyor.

 

“Eve Düşen Yıldırım”ın bu akşamki bölümünün konusu şöyle: 

 

Muazzez kendi düğününden kaçıp, Sait ile sonunu hiç düşünmediği bir rüyanın içinde dalar. Başta bu durum ikisi için heyecan verici olsa da, Şayeste'den gelen "bir haber", Sait ve Muazzez'in geri dönüşü olmayan bir yola girmesine neden olur.

 

Namık'ın fırlttığı yüzük, Şayeste'nin ruhunda bir daha asla kapanmayacak yaralar açar. Tunçel ailesi için yıllardır her türlü fedakarlığı yapan Şayeste, Namık için bir anda(!) herhangi biri olur. Namık bir ömür yaşamak için söz verdiği karısına "açık kapı bırakmayınca",  kocasını tanıyamaz hale gelen Şayeste de içine akıttığı gözyaşlarını artık saklayamaz ve aldığı o kararla herkesi şaşırtır.

 

Namık, Sait ve Muazzez'i bulmak için adeta dedektif gibi iz sürer. İpuçları onu yıllardır görüşmediği bir adamla karşılaştırır. Rıza, Namık'a öyle şeyler anlatır ki tedirgin olmamak elde değildir. Çünkü Sait'in deli cesareti belki kendisinin de, Muazzez'in de sonunu hazırlamaya yetecektir.  

 

"Polisten önce" Sait ve Muazzez'i bulmaya kararlı olan Namık, umudunu hiç yitirmez. Ta ki bir masal perisi gibi sessizce duran Muazzez'i görene kadar. Muazzez'in o ölüm sessizliği de Sait'in yok oluşu da Namık'ın yıkılmasına, bütün gücünü yitirmesine neden olur.

 
 

><!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.