Görünüşe göre Fantastik Canavarlar 3’ün de çekimleri erteleniyor

16

Haberl döngülerini takip ediyorsanız, içinde bulunduğumuz dönemin ne kadar çılgın olduğunu anlayacaksınız. COVID-19 salgını ile ilgili endişeler tüm dünyada günlük yaşamı büyük ölçüde etkiledi. Ayrıca, filmlerin vizyon tarihlerinin gecikmesi ve ilgili herkesin güvenliğini sağlamak için sinemaların kapatılmasından dolayı kesinlikle eğlence dünyası kötü etkilendi. Bununla beraber, çeşitli film setleri de yapım aşamalarının gecikmeye uğrayacağını beyan etti ancak Fantastic Beasts 3’ün planlandığı gibi yapıma bir şekilde başladığını gösteren bir rapor olduğunu biliyorduk. Yine de siz siz olun Büyücü Dünyası’ndan korkmayın bu rapordan sonra temel çekimlerin ertelendiğini de açıkladılar.

Harry Potter ve Büyücü Dünyası onlarca yıldır izleyicileri ve okuyucuları eğlendiren küresel bir fenomendi. Pottermore ve Lanetli Çocuk tiyatro oyunlarına ek olarak, franchise’ın genişletilmesinin birincil yolu yeni bir filmdi, bu da Fantastik Canavarlar ile oldu. David Yates’in yaklaşmakta olan threequel’i Grindelwald daha fazla güç alırken hikayeyi ileriye taşıyacak, ancak bu heyecanın yanında kimse stüdyoda gerçek bir tehlike istemiyor.

Bu büyülü güncelleme Variety’den ve Warner Bros’un yayınladığı rapordan sadece birkaç gün sonra bize geliyor. Film zaten birkaç kez ertelenmişti, bu yüzden stüdyo tahmin ediyoruz ki her zamanki gibi iş yapmak istedi. Ancak COVID-19 ile ilgili endişeler bu kadar yüksek bir seviyeye ulaştığında, franchise, filmin yapımıyla alakalı dondurucu bir büyü yapmak zorunda kaldı.

Açıkçası bu bilgi bende bir rahatlama yarattı, Harry Potter serisini mümkün kılan devasa oyuncu ve set ekibinin, COVID-19’u birbirlerine bulaştırmaktan uzak ve güvenli olacağını bilmek güzel. Ancak, merakla beklenen devam filminin setinin ne kadar süreyle kapatılacağını ve planlanan vizyon tarihine yetişip yetişmeyecekleri hala söylenmiyor.

Coronavirus pandemisine ilişkin endişe son birkaç haftadır istikrarlı bir şekilde artmakta. No Time to DieF9The New Mutants ve daha fazlası dahil olmak üzere büyük gişe rekorları kırabilecek filmlerin vizyon tarihleri hep ertelendi.

Fantastik Canavarlar 3, Grindelwald ve güçlerine karşı devam eden savaşı takip edecek ve vizyon tarihinin şu anda Kasım 2021 olması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.