Fazla ‘güzel’ ve fazla ‘çirkin’ oldukları için istedikleri rolü alamadılar: İşte o ünlüler!

1607

Sinema dünyasındaki birçok ünlü ismin dış görünüşleri nedeniyle istedikleri rolleri alamadıklarını biliyor muydunuz? Ya da rolleri alabilmek için neler yaptıklarını. Hepimizin yakından tanıdığı birçok ünlü yıldız sadece rol için fazla ‘güzel’ veya fazla ‘çirkin’ oldukları için istedikleri rolleri alamadılar. İşte Jennifer Lawrence’den Emmy Rossum’a kadar o ünlüler!

Fazla ‘güzel’ ve fazla ‘çirkin’ oldukları için istedikleri rolü alamadılar: İşte o ünlüler! - Sayfa:1

Fazla güzel olduğu gerekçesiyle geri çevrilen bir başka isim de Jennifer Lawrence. ‘Açlık Oyunları’ ile hafızalara kazınan başarılı oyuncu, kimi zaman seçmelere uykusuz ve pis bir halde katılarak yapım ekibini ikna etmeye çalıştığını dile getiriyor.

Fazla ‘güzel’ ve fazla ‘çirkin’ oldukları için istedikleri rolü alamadılar: İşte o ünlüler! - Sayfa:2

ANDREW GARFİELD

Geçtiğimiz aylarda Altın Küre Ödülü’ne layık görülen Garfield, her zaman bu kadar şanslı değildi. Ünlü oyuncu 2008 yılında Narnia Günlükleri’nin seçmelerine katıldı ve Prens Caspian rolünü almak için çabaladı. Ancak yeterince ‘yakışıklı’ olmadığı gerekçesiyle rolü alamadı.

Fazla ‘güzel’ ve fazla ‘çirkin’ oldukları için istedikleri rolü alamadılar: İşte o ünlüler! - Sayfa:3

KEİRA KNİGHTLEY

Ünlü İngiliz aktris, Jane Austin’in ikonik romanı ‘Gurur ve Önyargı’daki Elizabeth rolü için mükemmel bir seçenek gibi görünse de yönetmen Joe Wright, kendisini fazla güzel olduğu gerekçesiyle oyuncuyu istememiş. Ancak ikili tanıştıktan sonra Wright’ın fikri değişmiş.

Fazla ‘güzel’ ve fazla ‘çirkin’ oldukları için istedikleri rolü alamadılar: İşte o ünlüler! - Sayfa:4

EMMY ROSSUM

Shameless ile hafızalara kazınan güzel oyuncu, aslında Fiona karakteri için seçmelere bile katılamıyordu. Zira yapım ekibi, kendisinin bu rol için fazla güzel olduğunu düşünüyordu. Rol konusunda ısrarcı olan Rossum, bir kaset kaydederek yapımcılara gönderdi. 3 aşamalı bir seçim sürecinin ardından rolü aldı.

Fazla ‘güzel’ ve fazla ‘çirkin’ oldukları için istedikleri rolü alamadılar: İşte o ünlüler! - Sayfa:5

JAMİE DORNAN

Christian Grey ile tanıdığımız Jamie Dornan, ‘The Fall’ adlı dizide bambaşka biri olarak karşımıza çıktı. Tabii bu rolü alması pek de kolay olmamış. Zira yapım ekibi, rol için yakışıklı bir oyuncu istemiyormuş. Yeteneklerini gördükten sonra vazgeçmişler.

Fazla ‘güzel’ ve fazla ‘çirkin’ oldukları için istedikleri rolü alamadılar: İşte o ünlüler! - Sayfa:6

HUGH GRANT

Genellikle maço karakterleri canlandıran Hugh Grant, Bridget Jones başta olmak üzere pek çok önemli yapımda yer aldı. 1994 yılında ise fazla yakışıklı olduğu gerekçesiyle bir rolü kaçırdı. Söylediğine göre yapım ekibi daha ‘sıradan’ bir yakışıklı arıyormuş.

Fazla ‘güzel’ ve fazla ‘çirkin’ oldukları için istedikleri rolü alamadılar: İşte o ünlüler! - Sayfa:7

MİNNİE DRİVER

Matt Damon’ın ikonik filmi ‘Good Will Hunting’deki role son anda kabul edilen başarılı oyuncu, bu performansıyla Oscar’a aday gösterildi. Başlangıçta rolü alamasının sebebi ise yeterince seksi olmamasıydı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin