Fırat Tanış İsyan Etti

459

 

 
 
TRT 1’in Lale Devri dönemini anlatan “Bir Zamanlar Osmanlı” dizisinde Patrona Halil karakterini canlandıran Fırat Tanış, projeden olaylı şekilde ayrıldı. Tanış, sinirlenip işi bıraktı. Twitter sayfasından  diziden ve ajansından ayrıldığını “Osmanlı Kıyam dizisiyle bağlantım bitmiştir. Tümay Özokur ajansla da ilişkim bitmiştir” sözleriyle duyuran  Tanış’ın seyircilerden gelen “O dizi saçmaydı, sen daha iyi projelere layıksın”, “Dizi Patrona Halil İsyanı üzerineydi, sen bitersen dizi de biter” gibi yorumları paylaşması da dikkat çekti.
Tanış’ın sözleşmesi devam ederken işi bırakması yapımcıyı zor durumda bıraktı. Yapım şirketinin telefonlarını açmadığı ifade edilen oyuncunun neye kızdığını açıklamadığı, sebepsiz yere işi bıraktığı belirtildi.
 
Yapımcı Tazminat Davası Açacak
 
Geçtiğimiz günlerde sette olması gerektiği gün çekimlere katılmayan oyuncu için platoya noter çağrıldı. Yapımcı zabıt tutturup Tanış’ın sözleşmesine aykırı davrandığını belgeledi. Diziye başlamadan önce 7 bölüm ücretini peşin aldığı konuşulan Tanış’a yapımcının tazminat davası açmaya hazırlandığı öğrenildi. Yapım şirketi şimdi yeni bir Patrona Halil karakteri arıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.