Gerçek Hayattan Uyarlanan 8 Dizi ve Film Karakteri

2831
Gerçek Hayattan Esinlenilmiş Dizi ve Film Karakterleri

Gerçek Hayattan Uyarlanan 8 Dizi ve Film Karakteri. Televizyonda ya da  beyaz perdede gördüğümüz karakterlerin aslında hayatın içinden karakterler olduğunu duyduğunuzda; sizler de o kişilerin gerçek görüntülerini ve gerçek yaşamını merak ediyor musunuz? Görünce de daha çok şaşırıyor musunuz? Bu yazımızda sizler için gerçek hayatta da çarpıcı hikayeleri bulunan dizi ve film karakterleri inceledik.

İşte çok merak edilen 8 dizi ve film karakteri:

1İstanbullu Gelin – Süreyya

İstanbullu Gelin’in Süreyya karakteri gerçek hayatta da var olan bir karakter. Ülkü Üst Sarpkan adlı karakter tam olarak aynı şeyleri yaşamasa da Bursa’ya gelin gitmesiyle başlayan hikayesi devam ediyor.

İstanbul’lu Gelin’in gerçek hayat hikayesiyle ilgili yazımızı okumak için tıklayın

2Ayla – Astsubay Süleyman Dilbirliği

Bu seneye damga vuran yapımlardan birisi de Ayla filmiydi. Geniş bir kitleye ulaşan filmdeki yaşanan olaylar tamamen gerçek bir hikayeye dayanıyordu. Güney Kore savaşının kahraman gazisi Süleyman Dilbirliği’nin ve Ayla adlı üvey kızını konu edinen film kurgusu ve yetenekli oyuncu kadrosuyla büyük başarılara imza attı. Göz pınarlarını coşturan buluşma sahnesini seyretmeyen kalmasın!

3Kaybedenler Kulübü – Mete ve Kaan

Kaybedenler kulübünün ikonik karakterlerinden Mete ve Kaan karakteri gerçek hayatta var olup tıpkı filmin konusu gibi bir radyo programı yapıyorlardı. Her ne kadar tip olarak birbirlerine benzemese de karakterleri birebir uyuşuyor. Fotoğrafa bakınca da zaten “Standart” olduklarını görüyoruz 🙂

4Vatanım Sensin – Gavur Mümin

Vatanım Sensin’in en ilginç karakteristik isimlerinden birisi de şüphesiz Cevdet rolü oluyor. Cevdet rolüne kimi zamanlar çok kızsak da aslında Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında büyük rolü var. Dizide her ne kadar Cevdet rolüyle tanıtıldıysa da gerçek hayatta Gavur Mümin adlı tarihe yön veren bir isim var.

5İkinci Bahar – Ali Haydar

Bir zamanların efsane dizisi İkinci Bahar’ın Ali Haydar Ustası. Samatya’da gerçekten de var olan bir kişi. Benzerliklerine bakınca Şener Şen’in bu rol için biçilmiş kaftan olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Şener Şen müthiş benzerliğiyle adeta Ali Haydar’ın ikizi gibi.

6Köprü – Vali Recep Yazıcıoğlu

Vatan aşkıyla dolu bir valinin hayatını anlatan film. Vali Recep Yazıcıoğlu’nun Türkiye’nin en genç valisidir. İşi için canını bile verecek biri olan valinin hikayesi beklenmedik bir şekilde biter.

7Kara Yılan – Molla Mehmet

Antep’in düşmanların eline geçmesini engellemek için canını dişine takıp savaşan bir kahramanın hikayesini ele alan dizinin baş rolünde Bülent İnal var. Rolün hakkını fazlasıyla veren Bülent İnal’ın sergilediği oyunculuk sonraki yer alacağı projeler için mükemmel bir referans.

8Neredesin Firuze – Sansar menajer

‘Nerdesin Firuze’ gerçek bir meşhur olma hikayesi etrafında gelişiyor. Sansar bir menajerin genç bir yeteneğe ulaşma ve onu meşhur etme hikayesini anlatıyor. Buradaki Sansar ise Mustafa Topaloğlu’nun kardeşi Hilmi Topaloğlu’nun gerçek hikayesini anlatır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.