Gişeleri Altüst Eden Marvel Filmi: Antman and The Wasp

Marvel filmlerinin en orjinallerinden olan Antman filminin ikinci filmi Antman and the Wasp geçtiğimiz hafta 6 Temmuz’da vizyona girdi. Harika bir açılış yaparak bütün Marvel filmlerini geride bıraktı ve hatırı sayılır bir hasılat elde etti.
Bu filmde Yenilmezlerin Almanya’daki savaşında yer almasının sonuçlarını evde 2 yıl hapis alarak çeken Antman, son 3 günü kala bir maceraya atılmak zorunda kalır.

antman and the wasp

Filmde greenbox teknolojisini çok mükemmel bir şeklide kullanılması, senaryonun alt metninin ve bilimselliğinin olması ve aksiyon sahnelerinin çekim kaliteleri filmin akıcı ve nasıl geçtiğini anlamadan bitmesine neden oldu.
Oyuncuların performasanları da başlı başına övülmesi gereken başka bir konu aslında. Hope van Dyne ve Dr. Hank Pym’ini oynayan oyuncular ve Antman’i oynayan Scott da çok farklı oyunculuklar sergilemişler.

antman and the wasp

Yönetmenliğini ilk filmde olduğu gibi Peyton Reed’in üstlendiği filmin senaryosunda bu kez başrol Paul Rudd’un da imzası bulunuyor. Devam halkasında, orijinal Wasp iken kuantum boyutunda kaybolan, Dr. Hank Pym’in eşi Janet Van Dyne rolünde 3 Oscar adayı Michelle Pfeiffer boy gösterirken, “Justified” ile Emmy’e aday gösterilen Walton Goggins, Oscar adaylığı bulunan Laurence Fishburne ve Randall Park gibi isimler de yer alıyor.

Küçülme ve büyüme sınırlarını zorlayan Antman and the Wasp filmini kesinlikle tavsiye ediyoruz.

antman and the wasp

Zaten vizyondaki ilk hafta sonunda $76 milyonla gişenin zirvesine yerleşti. MCU filmlerinin açılış hafta sonlarını birinci sırada geçirme geleneğini sürdüren evrenin yirminci filmi Ant-Man and the Wasp, dünya genelinde ise üç günde $161 milyon elde etti. Benzer performanslarla açılış yapmış diğer MCU filmleri referans alındığında, Ant-Man and the Wasp’ın ABD’de $200 milyon civarı toplam hasılata ulaşabilecek bir potansiyele sahip olduğu sonucuna erişiliyor.

Öne Çıkan Benzer İçerikler

  Matthew McConaughey Evleniyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.