Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitaplarından uyarlanan diziler

246

Dizi severler psikiyatri uzmanı Dr.Gülseren Budayıcıoğlu ile İstanbullu Gelin dizisi ile tanışmışlardı. Yazarın Hayata Dön adlı kitabındaki Alya karakterinin ailesinin anlatıldığı İstanbullu Gelin’de aslında Alya’yı pek izleyemedik çünkü Alya dizide sadece bir bebekti ve adı da Yaz’dı. Dizinin son sezonunun ilk bölümünde senarist aslında Alya’yı ve terapi seanslarını diziye dahil edeceğinin sinyallerini vermiş olsa da, ilerleyen bölümlerde buna dair bir şey göremedik. Yani aslında İstanbullu Gelin’de kitaptan sadece çok az esinlenilmişti ve Alya’nın hikayesi hiç işlenmedi.

İstanbullu Gelin’den sonra Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitaplarından uyarlanan diziler art arda gelmeye başladı. Ve bir tanesinde Alya’yı gerçekten izlemeye başladık.

İşte Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitaplarından uyarlanan diziler;

İstanbullu Gelin : Kısmen de olsa Hayata Dön
Doğduğun Ev Kaderindir : Camdaki Kız
Kırmızı Oda : Madalyonun İçi – Hayata Dön
Masumlar Apartmanı : Madalyonun İçi

Gerçek terapi seanslarından derlenen kitaplarından uyarlanan bu diziler aslında diğer televizyon yapımlarından farklı olarak seyirciye oldukça derin karakter çözümlemeleri sunduğu için ilgi çekiyor. Sanıyoruz ki yazarın diğer kitaplarından uyarlanan diziler de çok yakında çekilecektir.

Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitapları ise şöyle;

Kral Kaybederse
Madalyonun İçi
Günahın Üç Rengi
Hayata Dön
Camdaki Kız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.