Halil Ergün’ün Tavrı Oyuncuları İkiye Böldü!

236

540 bin TL'yi yapımcıya iade eden Halil Ergün'e bakın hangi ünlü isimler hak verdi…

Dizisi yayından kaldırılınca "Hak etmediğim parayı almam" diyerek oynamadığı 9 bölümün ücreti 540 bin TL'yi iade eden Halil Ergün'ün bu davranışı tartışma yarattı.

Biz de ünlülere "Siz olsaydınız sözleşme karşılığı aldığınız parayı, dizi yayından kaldırılırsa iade eder miydiniz?" diye sorduk. İşte cevapları:

PROFESYONELLİK GEREĞİ VERMEZDİM

İpek TUZCUOĞLU: Profesyonellik sözleşmeye uymayı gerektirir. Zaten sözleşmeler de bunun için yapılır. Ben olsam parayı vermezdim. Halil Bey burada son derece iyi niyetli davranmış. Tabii muhatabın olan yapımcının kim olduğu da önemli. Faruk Turgut sektörün en iyi yapımcılarından birisi. Sektöre iyi şeyler kazandırmış, pek çok emekçiye ekmek kazandıran bir insan. Bunu da düşünmek gerekir.

BEN DE PARAYI VERİRDİM

Sumru YAVRUCUK: Halil Ergün ve Gold Film'in yolları muhakkak bir yerde kesişecek. Gemileri yakmaya gerek yok. Sektörde kaç tane düzgün yapımcı var ki? Ergün kendisine yakışanı yapmış. Ama şu da var, kendisi oyunculuktan başka iş yapmadığı için toleranslı davranmak durumunda. Ben de olsam onun gibi davranır, parayı verirdim. Ancak kişisel olarak uzun süreli sözleşmeler yapmıyorum, kendimi çok uzun zaman bir işe bağlamıyorum.

BU İŞ BİR TİCARETTİR

Altan ERKEKLİ: Yapımcı çok kazandığı zaman oyuncuya çok verir diye bir şey yok. Dizi yayından kalkınca sanatçı da bir prestij kaybına uğrar. Halil Bey çok değerli bir oyuncu, yapılan sözleşme de bunu teyit ediyor. Peki o halde Halil Bey neden o parayı iade ediyor? Bu bir ticarettir. Ya Halil Bey'in prestij kaybı ne olacak? Ben de Gold Film ile çalışmak üzere anlaşma yaptım. Dizi yayına girmeden kaldırdılar ve ödenen parayı geri aldılar. Kanal ile 13 bölüm anlaşması yapılmadan, neden oyuncuya 13 bölüm avansı veriliyor. Bence arkasında başka bir iş var?

  Halil Ergün Kaza Geçirdi

ALIN TERİ DÖKMEDİYSEM ALMAM

Perran KUTMAN: Diziye girerken dikkatli olmak lazım. Halil Ergün bu dikkati göstermiş, kendince önlem almış. O parayı almakta haklı da. Ancak vicdanı rahat etmemiş parayı iade etmiş. Benim de vicdanım müsaade etmezdi. Alın teri dökmediğim hiçbir parayı almak istemem. Bazıları, "O parayı iade etti ama bakalım Halil Ergün'e yeni bir teklif gelecek mi?" diye düşünebilir. Ancak ben kesinlikle aynı fikirde değilim. Halil Ergün iyi bir oyuncu ve her zaman iş yapar.

Şebnem ÖZCAN/BUGÜN

Öne Çıkan Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.