Harun Kolçak “Pis Yedili”de

2146

 

 
 
 
 
Harun Bey, bir ara tiyatro ve dizi deneyiminiz olmuş, fakat herkes sizi müzisyen kimliğimizle tanıyor. Ne oldu da yıllar sonra oyunculuğa dönmeye karar verdiniz?
 
– Evet, yıllar önce oyunculuk yapmıştım. “Pis 7’li” dizisinden teklif geldi, menajerimle birlikte görüşmeye gittik. Farklı bir müzik hocasını canlandırmamı istediler. Rol bana çok uygundu, kabul ettim. 
  
Nedir bu müzik hocasının farkı?
 
– Bir kere sağır bu hoca. Adı Hurşit Van Beethoven. Standart dışı. Sağırlığı da komedi unsuru tabii.
 
Peki neden sağır olmuş Hurşit Van Beethoven?
 
– Askerdeyken bandodaymış. Yanında çok yüksek sesle davul çalan subay yüzünden sağır olmuş. Ama çocuklara bunu “Yanımda bomba patladı” diye anlatıyor. Çok matrak bir hoca. 
 
Hiçbir şey duymuyor mu, yoksa işine gelenleri mi duyuyor sadece?
 
– (Gülüyor) İşine geleni duyuyor, işine gelmeyeni duymuyor. Kulaklık takıyor, aslında tam sağır değil yani. Kendi dünyasında çok mutlu, her şeye pozitif bakan bir insan. Bu yönüyle biraz bana benziyor. Kimseyle sürtüşmeyen, kendi hayatında mutlu yaşayan bir adam.
 
Öğrencileri de onunla çok dalga geçiyor tabii…
 
– Geçmezler mi! (Gülüyor) Düşünsene sağır bir müzik hocan var. Ben olsam, ben de dalga geçerdim!
 
EN BÜYÜK AVANTAJIM EŞREF KOLÇAK’IN OĞLU OLMAK 
 
Seyirciyi güldürmek, ağlatmaktan daha zordur derler. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
 
– Yıllardır yakın çevremden aldığım yorumlara göre şunu rahatlıkla söyleyebilirim; ben çok matrak bir tipimdir. Yani gerçekte, sizlerin gördüğünüzün ötesinde bir Harun Kolçak vardır. Çok matraktır. Ama evdeyken ortaya çıkar o Harun Kolçak. Onu bilenler de hep “Sen bir sit-com’da oynasan çok başarılı olursun” demiştir. Çok farklı ve ince bir espri anlayışım vardır. İyi bir gözlemciyim. Tabii ki çok film seyretmemin de bunda çok etkisi var. Ve tabii ki en büyük avantajım, Eşref Kolçak’ın oğlu olmak…
 
Oyunculuk konusunda babanızdan da yardım alıyorsunuz yani…
 
– Tabii… Babam daha önceki oyunculuk deneyimlerimde de bana çok destek olmuştu. Jest nasıl yapılır, ses nasıl kullanılır gibi birçok şeyi ondan öğrendim ben.
 
Bu projede de yardım istediniz mi ondan?
 
– Arıyorum bazen, telefonda konuşuyoruz. Gerçekten çok şanslıyım; Eşref Kolçak gibi bir hocam var.
 
Babanızla aynı projede yer almak ister miydiniz?
 
– İstemez miyim? Hep “Keşke babamla birlikte oynasak” dedim, bir türlü olmadı. Ama öyle bir proje olsa, bana babalık değil hocalık yapar. Hem de çok sert bir hoca olur.
 
 
ÇOK MATRAK BİR DİZİ
 
Ekibe dahil olmadan önce “Pis 7’li”yi izliyor muydunuz?
 
– Diziden haberim vardı. Ayşegül Aldinç, Asuman Dabak gibi arkadaşlarım rol aldığı için birkaç kez izlemiştim. Çok matrak bir dizi.
DÖVME YAPTIRMAK BİR TUTKU 
 
Dövmelerinizi dizide gizlemiyorsunuz değil mi?
 
– Yok, bu halimle oynuyorum. Bir toplantı yaptık, dövmelerin kalmasına karar verdik. Zaten uzun kollu giysiler giydiğimden ellerim dışındakiler görünmüyor. Bir kere dövme yaptırdığınız zaman bir tutku haline geliyor bu. Şimdi boynuma da bir tane yaptırmayı planlıyorum…
 

><!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.