En Hayvansever Ünlüler

1384

Hayvansever ünlüler kimler, merak ediyor musunuz? Hayvanları hepimiz severiz, ünlü isimler de gerek sosyal medyada onlar için farkındalık oluşturarak gerekse evlerini onlara açarak hayvanlar için elinden geleni yapıyor.

İşte ilk 10’daki en hayvansever ünlüler:

1Yonca Evcimik

Hayvan hakları deyince ilk akla gelen isimlerden biri güzel oyuncu Yonca Evcimik. Çılgın Bediş dizisiyle hayatımıza giren oyuncu hayvanları o kadar seviyor ki evinde 10 köpek ve 1 kedi besliyor, aynı zamanda HAKUT’un da kurucuları arasında.

2Zülfü Livaneli

Hayvan haklarının en yılmaz savunucularından bir diğeri de Zülfü Livaneli ve yazdığı yazılarda da et yemenin vahşetine odaklanıyor.

3Sertab Erener

Demir Demirkan ile yaşadığı dönemde vegan olduğunu açıklayan Erener, hayvanları eti için öldürüp yemeyi reddedenler arasında.

4Harun Kolçak

Yakın zamanda kaybettiğimiz 90’lı yılların unutulmaz ismi Harun Kolçak da önce vejetaryen ardından da vegan olan ünlülerden biri.

5Özge Özpirinçci

Güzel oyuncunun hayvan sevgisi kedi köpekle sınırlı değil. Evinde 2 kedi besleyen Özge Özpirinçi, ailesinin çiftliğinde bakmak üzere bir de eşek sahiplendi.

6Demet Evgar

Son zamanlarda Avlu dizisiyle adını tekrar duyuran başarılı oyuncu, sokak hayvanlarına yapılan işkencenin önüne geçmek için canla başla çalışan ünlülerimizin başında geliyor.

7Mert Fırat

Başarısı ve yakışıklılığı bir yana, sosyal konulardaki duyarlı tavrıyla da beğeni toplayan Mert  Fırat, “Satın Alma Sahiplen” kampanyasının yüzlerinden biri olmuştu.

8Ajda Pekkan

 

10 kedisi ve 3 köpeği bulunan Pekkan, “O kadar seviyorum ki hayvanları, beni gömerseniz hayvan mezarlığına gömün.” açıklamasıyla dikkatleri çekmişti.

9Şevval Sam

“Satın Alma Sahiplen” kampanyasının bir diğer önemli destekçilerinden olan Şevval Sam, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlarla takipçilerine hayvan hayvan haklarını hatırlatmayı görev edinmiş ünlülerimiz arasında.

10Kıvanç Tatlıtuğ

Hayvansever ünlüler listemizin sonunda yer alan Kıvanç Tatlıtuğ ise iki köpek, üç kedi ve kuş besliyor ve onların daha rahat yaşaması için evini değiştirecek kadar da düşünceli.

Ünlü isimler gibi siz de hayvanlar için birşeyler yapmak istiyorsanız HAYTAP’a bağışta bulunabilir ya da sokak hayvanları için evinizin kapısına su ve mama koyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.