Hem Yakışıklı Hem Yetenekli Hem de Zeki Erkenci Kuş’un Yıldızı: Can Yaman

Şu sıralar Erkenci Kuş adlı diziyle ekranlara gelen Can Yaman, yakışıklı olduğu kadar da başarılı. Genç nesil oyuncuların en beğenilen isimlerinden biri olan Can Yaman’ı ve bilinmeyen özelliklerini beraber keşfetmeye ne dersiniz ?

1Yugoslavya göçmeni

Can Yaman 8 Kasım 1989 yılı doğumlu.  Fiziksel özelliklerinden de anlaşılacağı üzere o bir Yugoslavya göçmeni. Bütün çocukluk evresini ve gençliğini Suadiye’de geçirmiş.

2Ailesinin biriciği

Yaman ailesinin tek çocuğu olan Can’ın annesi ve babası  5 yaşındayken ayrılmışlar. Can Yaman  hafta içi annesinin yanında hafta sonu ise babasında kalıyormuş.

3Eğitim hayatında da oldukça başarılı bi’ de avukat

Yakışıklılığıyla dikkat çeken oyuncunun eğitim hayatında da oldukça başarılı…
İlköğretimi Bilfen’de tamamlayıp lise hayatını İtalyan Lisesi’ni de birincilikle tamamlayıp lise sıralarındayken hayalini kurduğu avukatlık için Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Bir röportajında üniversitenin son iki yılı doğru dürüst okula gitmediğini derslerde duramadığını ve çoğu arkadaşının birçok kez okuduğu şey onun ilk okumasından kaynaklı Hukuk Fakültesi’nde de dereceyle ayrılan yakışıklı oyuncu aynı zaman da avukat…

4Dikkat çekici

Avukatlık yaparken de girdiği davalarda sürekli olarak dikkat çeken Yaman, şimdiki zamanla o zamandaki tanınırlığı arasındaki farkı sadece tanışmadığı insanların da onun adını bilmesi olarak değerlendiriyordu.

5On parmağında on marifet

Bir insanın “on parmağında on marifet”  derler ya Can Yaman’da işte öyle bir insan. Yakışıklı oyuncunun yemek yapmakla da arası gayet iyi. Yaprak sarması bile yapabiliyor.

6Spor düşkünü

Küçüklükten beri ders ve spor odaklı bir şekilde büyüyen Can Yaman’ın fiziğine küçük yaştan itibaren ilgilendiği basketbolun da etkisi olduğu söylenebilir. Can, basketbol sayesinde üniversitesini de bursla okumuş.

7Tatile çıkar gibi gitmiş ve bir daha dönmemiş

Avukatlıkta vergi hukuku  alanında çalışmaya başlamış. PricewaterhouseCoopers adında dünyaca ünlü bir hukuk firmasında çalışmaya başlayan Yaman, 6 ay gibi kısa bir süre sonra avukatlığın kendisine göre bir meslek olmadığına kanaat getirerek. Tatile çıkar ve sonrasında da bir türlü dönmez. İşte tam bu zaman da oyunculuk kariyeri başlar.

8Adım adım oyuncu olmuş

Oyunculuk kariyeri çok yakın bir kız arkadaşı sayesinde başlıyor. Can Yaman’ı ilk olarak Gönül İşleri dizisinde gördük sonrasında da dizileri art arda devam etmeye başladı. 2015 yılında başlayıp yayımlandığı zaman büyük beğeni toplayan İnadına Aşk dizisiyle birlikte ilk başrolünü Yalın Aras’la kaptı. Genç jönün  kariyeri gittikçe yükselişe geçti ve belirli seviyede bir fan kitlesi oldu. TRT’de yayımlanan Hangimiz Sevmedik? adlı diziyle Yeşilçam jönlerini aratmayacak bir performans sergiledi.

9Adını daha çok duyacağız

Herkes tarafından bilinen ve beğenilen Can Yaman’ın Dolunay adlı diziyle fan kitlesi daha da genişlemiş oldu. Yaz dizisi olarak başlasa da sezon boyunca adından oldukça fazla bahsettirecek olan Erkenci Kuş’taki Can Divit adlı karakterle adından daha çok bahsettireceğe benziyor.

10Akrep’in zekası Aslan’ın özgüveni

Can Yaman’ın en büyük isteklerinden biri de Ferzan Özpetek’in bir filminde oynamak olduğunu belirtti. Bestemsu Özdemir’le ayrıldıktan sonra bir kişiyle adı anılmayan yakışıklı oyuncunun kalbinin boş olduğunu söylemekte yarar var. Aşka her zaman inancı olduğunu söyleyen oyuncu Akrep burcu, yükseleni ise Aslan. Burcu onun hem fiziksel hem de zihinsel olarak etkilemişe benziyor. Kim bi Akrep’in zekasından ya da Aslan’ın kendine olan özgüvenini görmezden gelebilirdi ki.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.