Bilinmeyenleriyle Erkenci Kuş’un Başarılı Oyuncusu: Demet Özdemir?

3374

Demet Özdemir yaz dizileriyle hayatımıza girip sonrasında da adından sıkça söz ettiren bir oyuncu. Birçok oyuncunun piyasadan silindiği bu dönemde o, rakiplerinden sıyrılıp başarının ipini göğüsledi… Geçmişinde birçok reklam filminde ve kliplerde oynayan genç oyuncu, bir zamanlar Efes kızlarından olduğunu da söyleyebiliriz. Gelin birlikte Erkenci Kuş’un başarılı oyuncusu Demet Özdemir’i yakından inceleyelim.

1Ailenin en küçük çocuğu

Demet Özdemir, 26 Şubat 1992 yılında Kocaeli’nde dünyaya geldi. Üç çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu. Bir ablası ve bir de ağabeyi olana Özdemir’in  tatlı hallerinin en küçük çocuk olmasından kaynaklanabilir.

2Ablası okumasına yardımcı olmuş


Annesi ve babası boşanmasıyla birlikte Demet Özdemir annesi ve ablası İstanbul’a taşınmıştır. Bu dönemler onları onları maddi yönden de etkilemiş olduğu için okumasına ablası yardımcı olmuş.

3Efes Kızı (36. Saniyeye Dikkat)

Demet Özdemir güzelliğinin yanı sıra yetenekli biri olarak olduğu için lise yıllarında daha çok dansa yönelmiştir. Türkiye’de dans açısından önemli bir yere sahip olan Efes Klubünün Efes Kızları adlı dans gruplarına katılmıştır. Efes’te uzun süre  dansçılık yapmıştır.

Bonus:

Efes Kızları’ndan sonra da birçok projede yer alan Demet Özdemir’in dansçılık kariyeri uzun süre daha devam etti. Bengü’nün dansçısı olarak 3.5 sene kadar devam etti.

4Mustafa Sandal’ın klibinde yer aldı

Her ne kadar fark etmemiş olsanız da yetenekli oyuncu Mustafa Sandal’ın Ateş Et ve Unut adlı klibinde de yer aldı.

Bonus:

5Ekrana transfer oluşu

3 yıl önce  Sana Bir Sır Vereceğim adlı yaz dizisiyle ekranlara merhaba diyen Demet Özdemir pek fazla fark edilmese de  2014 yılında Kurt Seyit ve Şura adlı dizide de Alya karakterini canlandırmıştır.

6Şöhret basamaklarını hızla yükseldi

Kurt Seyit ve Şura’dan sonra gene  Tut Sözünü adlı sinema filminde de Demet adlı bir karakteri canlandırmıştır. Çilek Kokusu adlı dizide Aslı karakteriyle başrolü kaptı. Kariyeri büyük bir yükselişe geçti.

7No309’dan bahsetmezsek olmaz. 🙂

Bengü’yle uzun süre çalıştığı için özel istek sonucu Hodri Meydan adlı şarkının klibinde de oynadı. Güzelliğiyle dikkat çeken oyuncu birçok markanın da reklam yüzü oldu. No 309 ‘daki Lale karakteriyle uzun süre gündemde kalan oyuncu diziyle beraber hayran kitlesini daha da büyüttü.

8Soyadlarının benzerliği? :))

Güzel oyuncumuzun  tıpkı kendi gibi oyuncu olan Seçkin Özdemir’le bir süredir mutlu bir beraberliği var.

 

9Vee Erkenci Kuş

Demet Özdemir çevresi tarafından adeta arı gibi çalışkan, disiplinli ve enerjik biri olarak tanımlanıyor. Bu yazın favori dizilerinden biri olarak gösterilen Erkenci Kuş’ta Sanem adlı karakterle adında çok bahsettireceğe benziyor.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.