“‘Huzur Sokağı’ Eşarp Reklamına Benziyor”

204

 

 
 
“İzlerken Sinem Öztürk’ün yakın çekimlerinde, bende uyandırdığı izlenim böyle oldu. Samanyolu     Televizyonu’nda sık sık karşımıza çıkar bu eşarp reklamı. Bakımlı ve güzel bir kadının ‘örtünmüş’ halidir. Bir markadır ve örtünmenin ‘sınıfsal ayrıcalığı’dır     icabında. Bir     simgedir kısaca.
ATV’nin yeni dizisi ‘Huzur Sokağı’ da genel havasıyla bu reklama benziyor. Sibel     Demiratar da ‘örtündükten’ sonra ikinci bir ‘Armine’ olarak karşımıza çıkacak. “Ekranların ilk tesettürlü dizisi” diye garip garip yazanlar da oldu, “Ekranın başına geçen muhafazakÓAr izleyici tatmin olmayacak” diyenler de…
Babalar, bu ‘tesettürlü dizi’lerin uzman kanalı var. Bugüne kadar semtine uğramadıysanız, görememiş olabilirsiniz, ama işin aslı bu. Orada ‘başını örten’le ‘örtmeyen’ arasındaki ‘derin uçurum’ çeşitli örnekleriyle sergileniyor. Bu dizinin     tek farkı ‘Huzur     Sokağı’ adını taşımış olması.
Seyirci, hangi diziyi nereden izleyeceğini bilir. Samanyolu Televizyonu, bir ATV bir Star kadar izleniyor. Yani “Ekranların ilk tesettürlü dizisi” diyenler çuvallıyor…”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.