İzlemeden Olmaz Dediğimiz Ercan Kesal Filmleri ve Dizileri

1596
Ercan Kesal filmleri

İzlemeden Olmaz Dediğimiz Ercan Kesal Filmleri ve Dizileri. Oynayacağı Filmleri Nokta Atışı Seçen Bir Oyuncu, Yönetmen, Yazar ve Doktor: Çukur’un İdris Babası Ercan Kesal’ın oynadığı 7 müthiş yapım. Hem iyi hem kötü adam rollerinin ve kimi zaman komik rollerin kimi zaman da arabesk rollerin usta oyuncusu Ercan Kesal filmleri ve dizilerinden derlediğimiz 7 harika yapım sizlerle!

İşte o 7 müthiş Ercan Kesal filmleri ve dizileri :

1ÇUKUR

Duruşu ve saygı uyandıran bıyıklarıyla Çukur’un babası zaten o. Vakur yürüyüşü ve bakışlarıyla düşmanına korku, yakınlarına güven veren İdris Baba. Çukur onun en güzel ve sevilen işlerinden biri desek yalan söylemiş olmayız. Her ne kadar oğullarının hepsi bir farklı tip olsa da çok seviyoruz İdris Koçovalı’yı. ÇUKUR EVİMİZ İDRİS BABAMIZ!

2BİR ZAMANLAR ANADOLU’DA

İlk filmleri zaten sonraki oynayacağı filmlerin referansı gibi. Nuri Bilge Ceylan ile başladığı film kariyeri, Bir Zamanlar Anadolu’da filminin hem senaristliğini yapıp hem oyuncusu olduğunda taçlanmış Ercan Kesal’ın. Cannes Film Ödülü’nün gizli kahramanlarından. Babacan Muhtar sahnesinin hiç bitmemesini isteyenler el kaldırsın!

3SEN AYDINLATIRSIN GECEYİ

Sonra bir fantastik filmde oynadı Ercan Kesal asıl mesleğini yaptığı bir filmde. Onur Ünlü’ün Sen Aydınlatırsın Geceyi adlı filminde gözlerinden kanlar döken bir doktordu. Karısını döven bir hastasını azarladığı sahneyi hatırlatmadan geçmeyiz! Doktorun mükemmel tiradını kesinlikle izleyin!

4HÜKÜMET KADIN 1-2

Sırf ödüllü festival filmlerinde oynamadı Ercan Kesal. Ercan Kesal filmleri dediğimizde aklımıza komedi filmleri de geliyor. Sermiyan Midyat’ın Hükümet Kadını filmlerinde komedi de oynadığını gösterdi. Demet Akbağ ile karı ve kocayı canlandırdıkları film hatırı sayılır bir gişe de yaptı!

5BULANTI

Bir doktor rolü de saygın yönetmen Zeki Demirkubuz’un yazıp yönetip oynadığı Bulantı filminde var. Çalışmanın zor olduğu yönetmenlerden biriyle daha yollarının çakışması ve yine bir kan uyumunun olması, derdi olan bir sinemacı olan Ercan Kesal’ı tanımlamaya yetiyor bizce!

6ÜÇ MAYMUN

Üç Maymun yine hem senaristliğini hem de oyunculuğunu sergilediği mükemmel bir festival filmi. Yine Cannes’da en iyi yönetmen ödülünü kazanan Nuri Bilge Ceylan’ın gizli kahramanı diyebiliriz Ercan Kesal için. Kaleminin güçlü olması da duygusal ve derinlikli rolleri rahat bir şekilde kaldırabilmesine olanak veriyor. Ne diyelim derdi olan bir sinemacı! Sakalsız olması da karizmasında zerre kaybettirmemiş bu arada!

7KELEBEKLER

Son olarak yine Sundance ödüllü Kelebekler filminde bir rolü var Kesal’ın. Tolga Karaçelik de uzun metrajlı filmleriyle başarı yakalayan bir festival yönetmeni. Kaliteli bir film de elbet kaliteli oyuncularla çekilebilir sözünü realize eden bir film daha!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.