James Bond Türkiye’ye Geliyor

262

007 James Bond' serisinin 25. filminin Adana'da çekilecek bazı bölümlerinin uygulayıcı yapımcısı Menderes Demir ile yönetmen Ali Akdeniz, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ı ziyaret edip, çekim hazırlıklarıyla ilgili bilgi verdi.

Adana'nın yanı sıra İstanbul'da da çekilecek filmin bazı bölümlerinde yaklaşık 500 kişinin görev alacağı belirtildi. Başkan Vekili Aldırmaz'dan çekimler için yardım ve destek isteyen yönetmen Akdeniz, çalışmaların ağırlıklı olarak Pozantı ilçesi Belemedik yakınlarındaki Almanlar tarafından yapılan Varda Demiryolu Köprüsü'nde yürütüleceğini söyledi.

İstanbul'daki çekimlerin yaklaşık 4 haftada, Adana'daki çekimlerin ise 5-6 haftada bitmesinin planlandığını belirten Akdeniz, filmin hikayesinin demiryolunda geçmesi nedeniyle çekimlerin, Belemedik'teki tarihi Varda Köprüsü'nün yanı sıra Adana'nın merkezindeki tren istasyonu, Kasım Gülek Köprüsü üzeri ve demiryolunun İncirlik'e kadar uzanan bölümlerinde gerçekleşeceğini belirtti.

Adana'daki çekimlere Şubat ayının ortasında başlamayı planladıklarını ifade eden Akdeniz, "Filmin İstanbul ve Adana'da geçecek bölümlerinin çekimine filmin başrol oyuncusu Daniel Craig de katılacak" dedi.

 
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.