Jet Sosyete Oyuncuları

Jet Sosyete: Yine İçimizden Karakterlerle Bir Gülse Birsel Sitcom’u. Jet Sosyete bir Gülse Birsel sitcom’u. Yine dönemin popülaritesi yüksek birçok oyuncusu (Çağlar Çorumlu, Derya Karadaş, Enis Arıkan) ve Gülse Birsel dizilerinde görmeye zaten alışık olduğumuz kemik kadrosu (Sarp Apak, Hasibe Eren, Bartu Küçükçağlayan) ile karakterlerini ezberletmeye ve hafızalara kazımaya aday bir dizi.

Jet Sosyete oyuncuları

En büyük artısı karakter analizi ve üretiminin çok başarılı olması olan Jet Sosyete’deki her karakterin hikayesi her bölümde insanı merak içinde bırakıyor. İlk haftalardaki durgun olay örgüsünü bir kenara bırakırsak, karakterlerin rollerine alışması ve evimizden birer insan olmaları çok uzun sürmedi. Hikâyeyi destekleyen yeni karakterlerin de girmesiyle birlikte her bölümünde yepyeni olayların bizi bekliyor olacağından eminiz! İlk fragmanını Ocak ayında yayınlayan Jet Sosyete, 15. bölümle sezon finali yapacağını duyurdu.

Jet Sosyete

Jet Hızıyla Sosyeteye

Gülse Birsel bu sefer fakir mahallesinden çıkıp ‘Jet’ hızıyla sosyete katılan bir ailenin sosyolojik ve psikolojik trajikomik hikayelerini anlatıyor. Hayatının her alanına akseden bu ‘sosyetecilik’ halinin oluşturduğu durumları yine harika karakterler yaratarak işlemiş Gülse Birsel. Hali hazırda kadroda bulunan Cengiz Bozkurt (Ceeaangiz), Ayşenil Şamlıoğlu (Zahide Hanım) gibi tecrübeli oyuncularla beraber oyunculuğa yeni yeni başlayan Aslı Bekiroğlu(Melike) ve Deniz Cengiz (İlayda Çıkrıkçıoğlu) gibi oyunculara da çok müthiş karakterler yazan Birsel, bu sefer kendi rolünü(Gizem) de daha önceki senaryolarına göre daha renkli yazmış.

Jet Sosyete dizi

Hazırlanılması ve role girilmesi bile uzun zaman alacağını tahmin ettiğimiz Gizem karakteri aslında fakir ruhlu bir sosyete. Tavşan dişli, ağzı burnu botokslu Gizem, ailenin en saf çabuk inanan parçası. Fakir bir geçmişten geldiği için fazla para ve daha önce sahip olamadığı şöhret gözünü döndürmüş durumda. Zahide Hanım dışında da herkes bu halden mutlu zaten.

Jet Sosyete

Cengiz Bozkurt’un canlandırdığı Cengiz karakteri de bizce bu sefer Erdal Bakkal rolünden çıkmış görünüyor. Leyla ile Mecnun sonrası üzerine yapışan Bakkal rolünü sonraki yaptığı birkaç projede kullandıran Bozkurt yeni bir havaya bürünmüş. Ama ne olursa olsun cimrilik ona çok yakışıyor!

Jet Sosyete Oyuncuları

İçimizden Karakterler

Asıl büyük alkışlarımız her rolünde her zaman farklı karakterleri oynamanın üstesinden gelebileceğini gösteren Hasibe Eren ve Bartu Küçükçağlayan’a. İki farklı karakteriyle yoğun sitcom programına ekstra efor koyan dizinin Pelin’i ve Şennur Teyze’si diziye damgasını vuran isimlerden. Psikopat, kıskanç ve kabadayı bir aşığı canlandıran Gündüz ise dizinin bir başka tadı. Yalan Dünya’da Orçun karakteri ve replikleriyle gündemin odağı olmayı başaran Bartu Küçükçağlayan, tekrar samimi bir karakter kazandırdı diziye annasssını satayım!

Jet Sosyete Oyuncuları

Bunların haricinde, Jet Sosyete için daha yaratıcı bir karakter olarak beklediğimiz Yaşar karakteri biraz hayal kırılığına uğrattı diyebiliriz. Güldür Güldür Show’daki eşofmanlı Şevket hoca karakterinin çok benzerini izlemek aslında çok daha farklı rollere girebilen ve komedi yeteneği üst düzey olan Çağlar Çorumlu’yu bence biraz geri planda bırakmış dizide. Her ne kadar birden bire yükselip alçalan duygularını çok beğensek de çok daha damga vuran bir karakter olabilirmiş Yaşar.

Jet Sosyete Oyuncuları

Harika bir şekilde örülmüş bölüm içi olay örgüsünün günümüzde copy paste yapılan birçok dizi senaryosundan farklı olması, hem yeni nesil hem eski nesile hitap edebilmesi, hızlı ilerleyen ve karakter komedisi anlayışının olması ve Pazar günü akşam olması Jet Sosyeti izlememiz için yeterli nedenler bizce! Bu yüzden sana puanım dokuz kankam!

Jet Sosyete

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.