Joker’i Canlandıracak İsim Kesinleşti!

Joker’in beyaz perdedeki yeni temsilcisi Joaquin Phoenix oluyor. “Her”, “Sınırları Aşmak”, “Gladyatör” ve “The Master” gibi filmlerin yıldızı 3 Oscar adayı Joaquin Phoenix, solo Joker filminde DC Comics’in ikonik karakterine hayat verecek. “Toplum tarafından hiçe sayılmış bir insanın cesur karakter çalışması olmanın yanı sıra, aynı zamanda uyarı niteliği taşıyan bir hikaye” olarak ele alınacağı açıklanan filmin resmi ismi henüz bulunmuyor.

1980’lerin Gotham City’sinde geçecek olan film, Batman’in ezeli düşmanı olan ikonik karakterin geçmişine bir bakış sunacak ve Joker’e dönüşümünü ele alacak. The Wrap’de yer alan habere göre; filmin hikayesi Alan Moore ve Brian Bolland imzalı grafik roman The Killing Joke’tan uyarlanacak. Grafik romanda Joker’i başarılı bir stand-up komedyeni olarak görüyoruz. Şakalarına hiç gülünmeyen ve fakirlikle boğuşan adam, başına gelen kimi talihsizlikler sonucunda aklını yitiriyor ve Gotham’da terör estiren, suçun prensi olan Joker’e dönüşüyor.

Felekten Bir Gece’nin yönetmeni Todd Phillips’in yönetmen koltuğuna oturacağı solo Joker filminin senaryosunu ise Phillips’le birlikte “8 Mil”in senaristi Scott Silver üstlenecek. DC Comics ve Warner Bros. işbirliğinin henüz adı konulmamış olan yeni markasının ilk filmi olacak olan solo Joker filmi, DC Comics sinematik evrenini genişletecek ve karakterleri canlandıracak yeni oyuncularla yeni hikayeler oluşturacak olan bir serinin ilki olacak.

Öne Çıkan Benzer İçerikler

  Kenan İmirzalioğlu Dizilere Ara Verecek!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.