Kadir İnanır Ameliyat Oldu

410

 

 

Ünlü oyuncu Kadir İnanır dün akciğer ameliyatı oldu. Sabah saatlerinde başlayıp 3 saat süren ameliyatta, İnanır'ın akciğerindeki kist alındı. Ünlü aktör, ameliyattan sonra yoğun bakıma alındı. Operasyonu gerçekleştiren Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kamil Kaynak, daha sonra ameliyatla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

‘DURUMU GAYET İYİ’

Ameliyatın çok iyi geçtiğini belirten Prof. Dr. Kamil Kaynak “İki santime yakın küçücük tümörel bir kitle söz konusuydu. Onu oradan aldık, temizliğini yaptık. Güzel bir ameliyat oldu. Kendisi uyanık ve şu an yoğun bakımda. Bu gece ameliyatın etkilerini rahat atlatabilmesi ve ziyaretçilerin fazla olması nedeniyle yoğun bakıma aldık. Yatağından çıkabilecek kadar iyi durumda” dedi. Kaynak sözlerini şöyle sürdürdü: “Ailesinde akciğer kanseri öyküsü biraz fazla. Kendisi geçmişte iyi bir sigara içicisiydi. Biz akciğerdeki tümörel kitlelerin varlığından hiç hoşnut kalmayız. Patolojik sonuçları net olarak çıktıktan sonra ‘Evet kanser’ ya da ‘Değil’ diyeceğiz. Patoloji sonuçları bir haftaya kadar çıkar. Kanser olma ihtimali fazla. Biz bu konuda erken teşhis diyebiliriz”

 

5 GÜNE KADAR TABURCU

Prof. Dr. Kamil Kaynak, gazetecilerin “Ameliyat kapalı yapılacaktı. neden açık yapıldı?” sorusuna ise “Daha önce geçirdiği enfeksiyondan dolayı ciğer göğüs duvarına o kadar yapışıktı ki, akciğere üç ayrı noktadan yol açmaya çalışmamıza rağmen imkân bulamadık” diye cevap verdi. Kaynak, ünlü aktörün sigarayı ise 15 gün önce bıraktığını sözlerine ekleyip, “Sanıyorum 5 güne kadar taburcu edip evine gönderebiliriz. Size de selam söyledi” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.